poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Alergie latem, jak sobie z nimi radzić?

Na wszelkie alergie cierpi mnóstwo ludzi na całym świecie, czy wiemy jak sobie z nimi radzić?

Na początku musimy uświadomić sobie czym jest alergen i gdzie się kryje. Alergen to substancja wywołująca reakcje alergiczne które objawiają się na różne sposoby. Można stanowczo i głośno powiedzieć ,że Wszędzie! Chodź by w naszym własnym domowym salonie. Zwykle występują tam roztocza kurzu które gromadzą się w dywanach, tapicerkach, zasłonach.

Oprócz tego znaczący wpływ na rozwój i nasilenie objawów alergii mają:
- suchość powietrza (brak nawilżaczy w kaloryferach)
- sierść zwierząt domowych
- pyłki roślin z kwiatów kwitnących na naszym parapecie
- zarodniki grzybów
itp.

Więc jakie są rodzaje alergii? Bo możemy ich wyróżnić co najmniej kilka:
- alergie pokarmowe (wywoływane przez pokarmy zawierające duże ilości konserwantów, substancji chemicznych lub spowodowane złą tolerancją organizmu)
np. jaja kurze lub ryby.

- alergie wziewne (spowodowane reakcją na wdychane powietrze, w którym występują np. pyłki kwiatów. Tą alergie można zatrzymać lecz często jej zaostrzenie powoduje powstanie astmy)

- alergie iniekcyjne ( czyli takie, które powodowane są przez reakcje na stosowanie leków, szczególnie antybiotyków, lub spożywanie pokarmów ze zwierząt karmionych paszą z antybiotykiem. Może to być również uczulenie na kosmetyki, biżuterię lub pierze)

- alergie kontaktowe ( powoduje podrażnienie ciała człowieka spowodowane kontaktem z alergenem który powoduje zaczerwienienie lub świąt)

Objawami alergii mogą być również zmiany skórne, łuszczenie naskórka, oraz inne przykre dolegliwości.

W przypadku zauważenia podatności na jakikolwiek alergen należy zgłosić się do specjalisty, najlepiej alergologa który zleci odpowiednie testy alergiczne które pozwolą stwierdzić na jaki alergen jesteśmy podatni a następnie zastosuje odpowiednie leczenie oraz leki.

Możemy również skorzystać z szczepienia przeciwalergicznego lub odczulania, aby zmniejszyć wpływ alergenów na nasz organizm lecz takie zabiegi bywają kosztowne i nie są całkowicie skuteczne.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger