wtorek, 14 maja 2013

Cała prawda o słodzikach

Na pewno każdy z Nas słyszał o słodzikach lub innych cudotwórczych produktach dietetycznych. Nie jeden z Nas zrezygnował z białego cukru na rzecz słodzika. Czy ten wybór był słuszny?

Słodzik to chemicznie spreparowana substancja zawierająca takie związki  jak:
- aspartam (E951)
- acesulfam K (E421)
- mannitol (E421)
- sorbitol (E420)
- cyklaminiany (E952)
- maltitol (E965)
- sacharyna (E954)

Czy sądzicie, że substancje te są mniej szkodliwe i lepsze dla naszego zdrowia niż zwyczajny biały cukier z buraków cukrowych? Odpowiedź brzmi: NIE!

Związki zawarte w słodzikach są tańsze w produkcji, w stosunku do białego cukru, oprócz tego nie dają naszemu organizmowi żadnych substancji energetycznych i są około 400 razy bardziej słodsze niż zwyczajny cukier.

Sacharyna została wycofana z polskiego rynku z powodu działania rakotwórczego, natomiast nadal jest ona dostępna i sprzedawana na rynku europejskim.

Substancje te stosuje się do produkcji wszelkich produktów dietetycznych z dopiskiem "light" czyli "lekkie". Dodaje się je także  do produkcji słodyczy, cukierków, dżemów nisko słodzonych i innych wyrobów.

Dietetycy biją na alarm, a naukowcy spierają się z wielkimi koncernami . W grę wchodzą tak duże pieniądze, że ludzkie zdrowie dla nikogo się już nie liczy.

Najgorszym ukrytym zabójcą z wyżej wymienionej grupy jest Aspartam, który jest neurotoksyną i w naszym organizmie przekształca się w metanol - trujący alkohol. Zaburza również syntezę białek w naszym organizmie oraz negatywnie wpływa na odbieranie bodźców przez nasz układ nerwowy.
Może również wywołać chroniczne bóle głowy, zmęczenie, częstoskurcz serca, szumy w uszach, nudności, bezsenność i przybieranie na wadzę.

Pamiętajmy, aby przed każdym zakupionym towarem spożywczym sprawdzać jego etykietę i nie kupować byle czego. Wiele szkodliwych substancji ukrywa się pod innymi nazwami, które mogą wydać nam się przyjazne.A.K

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger