środa, 8 maja 2013

Codzienny stres, czyli jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Każdego dnia zmagamy się z codziennymi problemami, w domu, szkole, na uczelni, w pracy, egzaminy, goniące nas terminy, brak pracy, pieniędzy i wiele innych rzeczy które nas dołują i męczą.

Ale co to właściwie jest stres?

Stres jest reakcją naszego organizmu na trudne i nie spodziewane sytuacje. Na nadmierne obciążenia fizyczne oraz psychiczne, co powoduje reakcje obronne organizmu.
Naturalny i krótkotrwały stress może działać mobilizująco i pozytywnie natomiast, gdy występuje on ciągle może doprowadzić do apatii, osłabienia oraz innych dolegliwości.

Jak się go pozbyć?

Niestety nie istnieje złoty środek do zwalczenia stresu w stu procentach. Jesteśmy jedynie w stanie zmniejszyć jego stopień czyli troszeczkę go złagodzić.

Jedną z najpopularniejszych metoda do zwalczania stresu jest poświęcenie czasu na aktywność fizyczną która pozwoli nam rozładować negatywne emocje i po prostu się wyżyć.

Inną metodą podobną do aktywności fizycznej może być po prostu seks. Który doskonale łagodzi wszelkie spory międzyludzkie, sprawia, że zapominamy o dotychczasowych problemach i pozwala nam odpłynąć na chwilę do świata rozkoszy. Jest lekarstwem na wiele chorób tj. depresja.

Pomocna jest również odpowiednia dieta bogata w magnez, dieta nisko tłuszczowa.

Można skorzystać również z technik relaksacyjnych które pozwalają na skuteczne zwalczenie stresu.
K.O.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger