piątek, 10 maja 2013

Dlaczego warto jeść orzechy?

Orzechy włoskie, laskowe, ziemne. Dar natury dostępny w zasięgu ręki każdego człowieka. Są smaczne, pasują do ciast i deserów, ale czy to tylko walory smakowe sprawiają, że tak bardzo warto jeść orzechy?

Oprócz zalet smakowych orzechy są bardzo zdrowe. Kilka gramów spożywanych dziennie orzechów pozwala na zapobieganie zawałom serca i udarom mózgu. Przez zawarty w sobie związek ubichinonu który stanowi przeciwutleniacz pozwalają na wyeliminowanie złego cholesterolu. Mają charakter przeciwzapalny i antyseptyczny.

Mimo ,że orzechy zawierają duże ilości tłuszczy bo aż 80% to są to tłuszcze nienasycone, które są bardzo cenne dla naszego zdrowia.Są dobrym źródłem białka i błonnika co usprawnia trawienie. Zawierają wiele witamin w tym A, E , B ,B1, PP i duże ilości minerałów takich jak magnez, cynk. wapń, fosfor i żelazo.

Musimy jednak uważać na kaloryczność tych cennych darów natury. W 100 gramach orzechów znajduje się aż 500-600 kalorii, dlatego nie należy przesadzać z pochłanianą ilością.

Orzechy są bardzo wytrzymałe i mogą być długo przechowywane w zamkniętych i szczelnych pojemnikach, lecz musimy pamiętać aby miejsce przechowywania nie było jasne gdyż tłuszcz zawarty w orzechach jełczeje.
A.K.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger