poniedziałek, 13 maja 2013

Granat cudowny owoc


Granat znany był już naszym przodkom od co najmniej 5 tysięcy lat. W wielu krajach takich jak Grecja czy Egipt owoc ten uznawano jako święty, w Chinach  jako esencja życia i zdrowia. Porozmawiajmy teraz jakie właściwości oprócz tych "wybuchowych" oferują nam granaty.

Popularność granatów miała swoje korzenie w Mezopotamii. Następnie zostały one uprawiane w Indiach i na Kaukazie. W Europie informacja o tych owocach dotarła wraz z fenickimi kupcami oraz za sprawą opowieści i bajek. Owoce te były dodatkiem do wykwintnych potraw na stołach Patrycjuszy.

Granat posiada swoje tło religijne. Wzmianka o tym owocu znajduje się w Biblii, Torze, Sanskrycie czy nawet Odysei. Według starożytnej tradycji żydowskiej owoc granatu posiada 613 nasion na podobieństwo 613 przykazań zawartych w Torze. Niektórzy twierdzą, że granat przywieziony do Hiszpanii przez misjonarzy był zakazanym owocem, który zerwała Ewa w raju i podała Adamowi i nie było to wcale jabłko.

Dojrzale i świeże owoce granatu mają właściwości pobudzające, wpływają na urodę i kobiece piękno, pomagają leczyć niepłodność,  zapobiegają rakowi prostaty, ponieważ zawierają fitoestrogeny,  pozytywnie wpływa na naszą kondycję. Dobrze wpływa na kobiecą płodność ze względu na dużą zawartość estronu - folikuliny, czyli naturalną formę estrogenu stosowaną w leczeniu menopauzy.

Prawdziwą popularność owoc ten uzyskał dopiero w czasach współczesnych, gdzie jego właściwości zostały dokładnie przebadane i ujawnione na światło dzienne. Owoc ten zawiera bardzo wartościowe pestki i jego ekstrakt jest często wykorzystywany przez firmy farmaceutyczne do produkcji leków i suplementów diety.
Nowe badania wykazały, że granat systematycznie spożywany przez mężczyzn zapobiega powstawaniu impotencji, pomaga skutecznie zapobiegać wchłanianiu złego cholesterolu LDL, oraz zmniejsza poziom lipidów i glukozy w naszym organizmie czyli mówiąc wprost obniża cukier. Owoc granatu  wpływa także na ukrwienie naszych organów wewnętrznych w tym mięśnia sercowego, czyli zapobiega powstawaniu chorób serca u zdrowych ludzi. Jest on doskonałym samoutleniaczem, który pomaga wyeliminować substancje rakotwórcze z naszego organizmu dzięki kwasowi ellagowemu. Pomaga w naturalny sposób obniżyć poziom stresu.

Owoce granatu są już praktycznie dostępne w każdym większym sklepie, supermarkecie czy hipermarkecie, a nawet na targowisku. Ich cena nie jest zbyt wygórowana, więc jeśli ktoś cierpi na jedną z wyżej wymienionych chorób gorąco polecamy, aby zainwestować kilka złotych i spożywać życiodajny owoc.
A.K.
4 komentarze :

 1. Ceny tych owoców do najtańszych nie należą tym bardziej że często sprzedają na sztuki. O sok z granatu też ciężko bo to co producenci nazywają sokiem z granatu ma tylko kilka procent granatu reszta to inne soki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda;) W Polsce troche kosztuja;) Natomiast najlepiej jesc swieze, prost z drzewa z krajow, w ktorych owoc ten jest tani;) Oprocz tego sok mozna zrobic sobie samemu;)

   Usuń
 2. Widzę, że nie ja jedna poznałam się na tym owocu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U Pani także wdzialiśmy maseczki z tym cudownym owocem.

   Usuń

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger