sobota, 18 maja 2013

Uwaga na kleszcze

W tym roku są bardzo groźne, ponieważ zima była bardzo długa i nie tylko dla Nas była uciążliwa. Pajęczaki po długim okresie postu są głodne i niezwykle niebezpieczne. Tylko w tym roku zanotowano już blisko 100 zachorowań na boreliozę.

Kleszcze od kilku lat pojawiają się nie tylko w lesie, ale także w dużych miastach. Kleszcze żyją głównie w wysokich trawach. Aby uniknąć kleszczy ubieraj się w jasne stroje i używaj środków przeciw komarom i kleszczą. Po powrocie ze spaceru obejrzyj zawsze dokładnie odkryte części ciała, czy aby gdzieś nie czyha jakiś kleszcz. Pamiętaj, że dzieci powinny chodzić na spacer w czapkach. Nie zapomnij o zwierzętach domowych, ponieważ kleszcze też lubią u nich bytować.

Objawy boleriozy
 "rumień wędrujący, który najczęściej pojawia się w okresie od jednego do maksymalnie trzech tygodni po ukąszeniu przez komara, kleszcza, pchłę. Rumień występuje w pobliżu miejsca ukąszenia. Niekiedy jednak zdarza się, iż objaw ten może pojawić się w zupełnie innym miejscu, a wówczas postawienie diagnozy może być nieco trudniejsze".

"Do pozostałych objawów wskazujących na boreliozę można również zaliczyć szumy w uszach, wrażenie zimna, skurcze mięśni, poczucie dezorientacji. Niektórzy pacjenci narzekają ponadto na zaburzenia mowy oraz na kłopoty z widzeniem (może wystąpić tak zwane „podwójne widzenie”)".

Istnieją szczepionki przeciw boreliozie, jeden zastrzyk to koszt ok. 90zł, ale potrzebne są trzy dawki. Zapytaj o szczepionkę swojego lekarza!   

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger