czwartek, 16 maja 2013

Zdrowa kasza

Kasza manna, gryczana, jaglana, jęczmienna, prażona i wiele wiele innych jej rodzajów możemy znaleźć w sklepie. Czy nie zastanawialiście się kiedyś nad zamianą ziemniaków na kasze?

Kasza jest bardzo zdrowa. Ma dobry wpływ na procesy odchudzania. Jest nisko kaloryczna w porównaniu do ziemniaków. W 100g kaszy, czyli takim jednym woreczku znajduje się około 300kcal.
Jest bogata w wiele związków odżywczych, witamin, minerałów.
Dodatkowym atutem jest to, że kasza pęcznieje w naszym żołądku i mimo, że zjemy małą ilość to czujemy się syci.

W sklepie dostępne jest wiele rodzajów kasz, które mogą urozmaicić nasz posiłek. Nasza dieta wcale nie musi być żmudną katorgą i drogą przez piekło, wręcz przeciwnie, może urozmaicić nasz jadłospis o nowe smaki i doznania.

Według badań dietetyków najzdrowsza jest kasza jaglana. Niestety cieszy się słabą popularnością. Powstaje z ziaren prosa. Jest uważana za królową kasz. Jest bogata w wiele wartościowych substancji odżywczych i witamin. Nie zawiera glutenu na który niektóre osoby mogą być uczulone. Jest zalecana dla osób walczących z nowotworami. Zawiera krzem, który ułatwia odchudzanie.

Natomiast kasza gryczana pozyskiwana z ziaren gryki zawiera ogromne ilości białka, nie zakwasza naszego organizmu. Jest bogata w wiele pierwiastków takich jak potas, który pomaga obniżać ciśnienie oraz wpływa pozytywnie na włosy, kości i żyły. Zawiera cynk, który poprawia stan paznokci i skóry. Posiada ważne aminokwasy takie jak lizyna i tryptofan,  których nie potrafi wytworzyć sobie sam organizm ludzki. Przyśpiesza metabolizm i procesy odchudzania.

Jeśli chodzi o kasze jęczmienną to jest to chyba najbardziej popularna z kasz. Jest pozyskiwana z jęczmienia. Kasza ta jest ceniona za bogaty i delikatny smak. Zawiera duże ilości witaminy PP i niacyny, które pozwalają nam obniżyć ilość złego cholesterolu i chroni przed anemią. Zawiera cenny błonnik jak pozostałe kasze.

Mój dzisiejszy obiad wyglądał tak:)
- ugotowane warzywa na parze
- ugotowany kawałek kurczaka
- ugotowana kasza gryczana prażona

Wszystko ładnie skomponowane na warstwach :) Pychota!
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger