czwartek, 6 czerwca 2013

Czy picie wody wspomaga odchudzanie?

Z nadmiarem tkanki tłuszczowej walczy coraz więcej osób z całego świata. Otyłość to już nie zjawisko, to choroba cywilizacyjna. Czy woda jest pomocna w odchudzaniu?

Zdecydowanie tak!
Woda pozwala przywrócić nam naturalne tempo przemiany materii. Jest substancją, która praktycznie nie posiada kalorii lecz to nie jest czynnik, który zapewni nam szybki spadek masy. Najważniejszymi dla naszego organizmu składnikami zawartymi w wodzie są minerały i pierwiastki takie jak jod a narządem odpowiadającym za tempo metabolizmu jest tarczyca. Zadaniem tarczycy jest wytwarzanie hormonu odpowiedzialnego za spalanie kalorii i innych składników energetycznych takich jak węglowodany czy tłuszcze. Aby tarczyca była w stanie wytworzyć odpowiednią ilość tego hormonu, musi pozyskać z naszego organizmu odpowiednią ilość jodu.
Dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu na jod to od 10 do 30 miligramów, lecz aby taki stan utrzymać powinniśmy dostarczać jego odpowiednią ilość wraz z pokarmem czyli około 200 mikrogramów na dobę.
Hormony, które regulują przemianę materii i są wytwarzane w tarczycy to trijodotyronina i tyroksyna.
Ich ilość wpływa na szybkość spalania tkanki tłuszczowej na poziomie komórkowym co po prostu wspomaga odchudzanie.Dlatego pamiętajmy jeśli się odchudzamy, aby nie oszczędzać na wodzie i spożywać ją w dużych ilościach, tym bardziej latem gdy jest ciepło. Powodzenia w odchudzaniu!
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger