wtorek, 18 czerwca 2013

Elektrolity

Elektrolity to substancje, które pod wpływem wody rozpadają się na wolne jony. na skutek czego są w stanie przewodzić prąd elektryczny. W ludzkim organizmie gospodarka elektrolityczna ma kluczowe znaczenie w zachowaniu równowagi wodnej. Ale czy każdy ich potrzebuje?

Każdy organizm potrzebuje elektrolitów, gdyż ma swoją normę, która musi zostać spełniona, ale najbardziej potrzebne są sportowcom, czyli ludziom uprawiającym duży wysiłek fizyczny na co dzień.

Do elektrolitów należą związki takie jak sód, chlor, potas, wapń, magnez. Musimy pamiętać, że nasz organizm wydala ogromne ilości tych związków razem z potem, dlatego musimy pamiętać aby uzupełniać te związki jak najczęściej.

Do najważniejszych funkcji elektrolitów należy kontrolowanie transportu wody w naszym organizmie, zapewnianie właściwej pracy układu nerwowego i mięśni, pomagają regulować płyny w naszym organizmie i krwi.

Czym objawia się niedobór elektrolitów?
Może powodować zaburzenia mięśniowo-nerwowe, osłabienia, zaburzenia pracy serca, drżenie mięśni i drgawki nerwowe, wewnętrzne rozbicie i brak chęci do życia i treningu.

Podczas intensywnego treningu i braku odpowiedniej ilości elektrolitów może dojść do odwodnienia naszych komórek co powoduje zmniejszenie ilości osocza, zwiększenie lepkości krwi oraz pogorszenia transportu krwi wraz z tlenem co objawi się niedotlenieniem serca i pogorszeniem jego pracy.

Dla osób trenujących intensywnie zalecane jest stosowanie specjanych suplementów, które uzupełniają elektrolity w naszym organizmie. Takie suplementy sprawią, że nasz trening stanie się bezpieczny i nie dojdzie do zagrożenia naszego zdrowia lub nawet życia.


1 komentarz :

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger