piątek, 21 czerwca 2013

Jak przetrwać upały?

Nadmierne upały na krótki okres czasu są bardzo lubiane, lecz na dłużej stanowią duże zagrożenie dla naszego zdrowia lub nawet życia. Porozmawiamy tutaj sobie o tym jak przetrwać w upalne dni.

W ostatnich dniach temperatura przekracza w cieniu 30 stopni. Co roku z powodu wysokich temperatur na świecie umiera kilkaset osób. Przebywanie w słońcu bez nakrycia głowy może być przyczyną udaru słonecznego. To cichy zabójca, który czeka na nasze życie.


Podczas przebywania w ciągłym słońcu może dojść do całkowitego rozregulowania naszego systemu termicznego. Musimy pamiętać, że odczuwanie temperatur dla każdego człowieka jest rzeczą umowną i dla jednej osoby jest ciepło a dla drugiej zimno.

A więc jak się zabezpieczyć?
Przede wszystkim jeśli nie musimy wychodzić z domu to tam zostańmy. Jeśli nie mamy do wykonania żadnych prac na dworze to zalecane jest spuszczenie żaluzji, włączenie klimatyzacji i rozebranie się do bielizny. Można przeczekać upał np. do godziny 17 a potem spokojnie wyjść.

Kolejną rzeczą o której należy wspomnieć to spożywanie dużej ilości płynów, w szczególności wody, która sprawi ,że nasz organizm zawsze będzie nawodniony i nie dojdzie do odwodnienia. W upalne dni każdy człowiek powinien wypić co najmniej półtora litra wody.

A co jeśli chodzi o piwo? Czy piwko jest takie dobre na upały?
Zdecydowanie nie! Mimo, że zimne piwo jest bardzo przez nas wszystkich lubiane to nie zaleca się go w upalne dni, tak samo jest w przypadku kawy. Alkohol i napoje kofeinowe powodują nadmierną potliwość i wydalanie wody z organizmu co może doprowadzić do odwodnienia.

Drodzy czytelnicy udar cieplny to nie przelewki. Może zabić nawet silną osobę w kwiecie wieku. Przychodzi natychmiast, objawia się brakiem odczuwania ciepła w gorące dni, brakiem potliwości, suchością skóry. Uważajmy na siebie!
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger