piątek, 28 czerwca 2013

Jak zrozumieć siebie nawzajem?

Czyli o tym jak kobieta rozumie mężczyznę, a mężczyzna kobietę. Jak sobie z tym poradzić?

Nie bez powodu ktoś mądry powiedział, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. To bardzo mądre powiedzenie, które ma swoje odwzorowanie w życiu. Sprawdza się doskonale także w relacjach  damsko-męskich.

Kobieta i mężczyzna mimo, że są dla siebie przeznaczeni to dwie całkiem inne osobliwości.
Kobieta jest istotą bardzo delikatną, szukającą szczęścia, bezpieczeństwa, oparcia w mężczyźnie, ogniska domowego, posiada instynkt macierzyński, często bardzo samodzielna i nie do końca bezbronna.
Natomiast mężczyzna to nie tylko kupa mięśni. To często osoba czuła, wymagająca opieki, instynktownie dąży do rozwoju, chce założyć rodzinę, szuka partnerki, z którą może prokreować i przekazać dalej swoje geny potomkom, ma instynkt samozachowawczy do obrony swojej rodziny, czuje się zobowiązany za jej utrzymywanie i nie potrafił by znieść krzywdy swojej rodziny.

Oczywiście takie ogólne zestawienie kobiety i mężczyzny nie jest stwierdzeniem uniwersalnym, ponieważ każdy człowiek posiada odmienny charakter i inne cechy, zalety i wady. Nie żyjemy w świecie replikantów, którzy są robotami. Często zdarza się, że kobieta posiada męskie cechy albo mężczyzna kobiece. Wszystko zależy od genów jakie odziedziczyliśmy po swoich rodzicach. Gdy tata powie, że "synek podał się całkowicie na matkę" będzie miał na myśli, że pewne cechy charakteru zostały odziedziczone po matce. Taką cechą może być np. empatia, pracowitość czy asertywność.

Dobra. Ale jak zrozumieć kobietę czy mężczyznę? 
Nie istnieje żaden złoty środek aby tego dokonać. Kobieta często nie będzie rozumieć mężczyzny a mężczyzna kobiety ponieważ są z innej planety. Tak to prawda. Ponieważ kobieta posiada inne cechy charakteru i inne priorytety niż mężczyzna. Kobieta jest inaczej przystosowana do życia niż mężczyzna. Kobieta okazuje uczucia inaczej niż mężczyzna. Okazuje złość inaczej niż mężczyzna. Jest zbudowana inaczej niż mężczyzna ale doskonale uzupełnia się z nim w całość.

Aby odpowiedzieć na to pytanie chciałbym zaproponować wam lekturę książek bardzo dobrego pisarza Johna Graya. Miałem okazję przeczytać jedną z nich. Nie mylić go z tym zboczeńcem od "50 twarzy Graya". Ten pan bardzo dogłębnie opisuje stosunki męsko-damskie i przytacza nam pospolite dialogi pomiędzy mężczyzna a kobietą. Pokazuje w bardzo ciekawy sposób jak rozmawiać z płcią przeciwną i w jakie sidła możemy wpaść.

Tutaj macie aktualnie dostępne pozycje książek tego pana i są one dostępne np. w Empiku za niecałe 30/40zł czyli nie tak strasznie drogo, a jeśli nie chcecie kupować to możecie wypożyczyć.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger