sobota, 15 czerwca 2013

Larwoterapia

Starodawne medyczne praktyki zostały w ostatnich latach wyparte przez lobby farmaceutyczne i prawie całkowicie wyparte z medycznych ksiąg. Ludzie coraz częściej wolą sięgać po tabletki niż po naturalne sposoby leczenia Ale czy na prawdę warto?

W ostatnich latach okazuje się, że te stare, wyśmiewane metody wracają do łask i są doceniane przez geniuszy medycyny. Do takich kuracji należy Larwoterapia, czyli leczenie chorych tkanek przy użyciu żywych larw muchy plujki.

Stosowana jest w leczeniu chorób takich jak: stopa cukrzycowa czy trudno gojące się rany. Okazuje się, że larwy żywią się martwą tkanką, czyszczą rany, dzięki wydzielanym przez swoją ślinę enzymom pomagają wyeliminować wszelkie bakterie i grzyby oraz usprawniają gojenie się.

Małe, zaledwie 2 mm larwy umieszczane są w larwie na kilka dni, gdzie żywią się martwą lub chorą tkanką tak długo aż wszystko dokładnie oczyszczą. W przeciwieństwie do zabiegu mechanicznego oczyszczenia rany nie jesteśmy w stanie oczyścić tak dokładnie chorego miejsca jak te żywe stworzonka.

W ranie jest im ciepło i mogą przebywać tam długo, lecz po upływie kilku dni larwy są wyciągane a ich rozmiary są już całkiem spore.

Takie leczenie pozwala uniknąć często ciężkich antybiotyków lub nawet amputacji chorej kończyny.
Uratowało już zdrowie setką pacjentów. W niektórych krajach takich jak USA czy Niemcy dostępne są w aptekach plastry z żywymi larwami. Niestety w Polsce takie leczenie nie jest refundowane i jego koszt sięga nawet do tysiąca złotych za pełną kurację.

Nie zapominajmy o starych sposobach leczenia wymyślonych przez naszych dziadków i babcie, gdyż one czasem są właśnie najlepsze.

Pewnie wielu z was ten temat nie spodoba się, będzie kontrowersyjny lub nawet obrzydliwy ale ten temat jest tak istotny, że musieliśmy się z wami nim podzielić. Kto wie. Może ktoś z nas będzie potrzebował takiej kuracji.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger