środa, 26 czerwca 2013

Programowanie własnego umysłu

Dzisiaj porozmawiamy sobie o kolejnych bardzo ciekawych technikach motywacji i rozwoju osobistego pod kątem sukcesów, samokrytycyzmu i obiektywnej oceny samego siebie. Do lepszego postrzegania siebie i świata służy wiele technik rozwoju osobistego takie jak np. programowanie własnego umysłu i myśli.

Musisz pamiętać, że jesteś jaki jesteś i tylko Ty tworzysz i masz wpływ na swoje życie. Tylko od Ciebie zależy jakie to życie będzie i kim będziesz w przyszłości.
Pamiętaj również, że o swojej karierze i rozwoju musisz myśleć już dzisiaj a nie za kilka lat bo może okazać się, że zabrakło Ci czasu na spełnienie swoich celów i marzeń.
Musisz mieć również świadomość, że innym ludziom nie zależy na Twoich sukcesach, wręcz przeciwnie... większość ludzi cieszyła by się z Twojej porażki, pomijając zaufane osoby, które mogą być Twoimi przyjaciółmi.
Idąc dalej tym tokiem rozumowania musisz wiedzieć, że o swój rozwój musisz zadbać tylko TY sam i nikt inny tego za Ciebie nie zrobi. Tylko TY sam jesteś kreatorem swojego własnego życia, pomijając tutaj aspekty religijne i duchowe. Jak mówi stare, mądre przysłowie "Ty jesteś kowalem własnego losu", będziesz rozliczony za każdą minutę swojego życia i za każdy błąd.

Oprócz tego powinieneś wiedzieć, że otaczający Ciebie świat jest tylko odbiciem zewnętrznym Twojego życia, to skorupa, która Ciebie otacza a tak na prawdę liczy się tylko to co jest w Twoim wnętrzu.
Jeśli zapragniesz kiedyś zmienić swoje życie, to musisz zacząć od zmiany swojego wnętrza, wyeliminowaniu swoich wad i słabości a później dopiero wpłynąć na zmianę skorupy zewnętrznej.

Musisz wiedzieć, że to TY przyciągasz myśli i wypuszczasz je w eter. Twoje emocje wywołują myśli, które Ty przyciągasz lub sam jesteś przez nie przyciągany. Jeśli wciąż o czymś myślisz, intensywnie to w końcu to otrzymasz. Myśl to sposób na kreowanie rzeczywistości. Jeśli nie będziesz myśleć to niczego nie osiągniesz i do niczego nie dojdziesz w życiu. Porzuć stare schematy. Zacznij działać. Zadbaj o swój rozwój. Nie pozwól się przytłamsić trudnej i smutnej codzienności, często brakiem pracy, pieniędzy i przykrości niepowodzeń.

W walce z sobą nie kieruj się zdaniem innych, chyba, że są to życzliwe dla Ciebie osoby. Pamiętaj o tym, że jeśli coś zmieniasz to zmieniasz to tylko i wyłącznie dla siebie i dla nikogo innego. Nie zmieniaj się na siłę jeśli tego nie chcesz. Natomiast jeśli widzisz, że życie wymyka Ci się spod kontroli to jest znak , że jest coś nie tak i należy zacząć działać.

Twoje myśli to takie impulsy, które powinny popchnąć Cię do działania. Bez takiej motywacji nie jesteś wstanie niczego osiągnąć. Jeśli o czymś marzysz, myślisz, dążysz do czegoś, zrób to! Zacznij działać!
Nie pozwól na to aby Twoje marzenia i pasje legły w gruzach. Nie przejmuj się śmiechem innych ludzi, którzy źle Ci życzą i nie potrafią zaakceptować tego co robisz. Takie osoby niczego w życiu nie osiągną.
Wyśmiewać jest się łatwo natomiast wziąć się za coś i to zrealizować już trudniej.

Pamiętaj, że Twoje myśli mogą iść tylko w dwóch kierunkach. W kierunku pozytywnym i negatywnym. Od Ciebie zależy jaki kierunek wybierzesz. Tylko Ty budujesz swoją rzeczywistość. Jeśli będziesz kierował się pesymizmem, czyli obierzesz negatywny kierunek myśli to niczego nie osiągniesz. Będziesz tylko narzekał, jęczał, że praca jest za ciężka, tyle lat się uczyłeś, skończyłeś studia a teraz nie ma pracy, że nic Ci w życiu nie wychodzi. Natomiast jeśli będziesz generował pozytywne myśli to one pomogą Ci rozwijać się w odpowiednim kierunku. Musisz wierzyć, że to wszystko co robisz, robisz dobrze i uda Ci się to wszystko szczęśliwie zrealizować. Jeśli będziesz planował coś przez pozytywny pryzmat od razu życie wyda Ci się lepsze i robota pójdzie inaczej. Przestań narzekać zacznij myśleć pozytywnie!

Wszystko o czym mówisz i co robisz jest wynikiem Twojego wychowania i nawyków. Jeśli masz złe nawyki to będziesz generował złe myśli i Twoje życie będzie złe. Powinieneś wtedy zmienić nawyki na dobre. Jeśli coś nieustannie powtarzasz staje się to Twoim nawykiem. Więc ćwicz dobre nawyki.

Zacznij od kilku ważnych nawyków:

W dalszej części naszych rozważań musimy powiedzieć sobie, że rozwój bez zasad ma się tak samo jak myśli i słowa bez czynów czyli właściwie ni jak bez wartości. Ustalmy tutaj sobie kilka reguł postępowania.


Pamiętaj aby cieszyć się nawet z najdrobniejszego sukcesu i nie przejmuj się porażką. Zawsze bądź uśmiechnięty i działaj pozytywnie. Bądź otwarty na świat. Staraj się aby to co robisz dawało Ci przyjemność. Pokonuj przeszkody a nawet jeśli odniesiesz porażkę umiej przyznać się do błędu.

Mam nadzieje, że to dość długie rozważanie pozwoli wam poprawić troszkę swoją motywację i sposób postrzegania świata. Miłej lektury:)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger