niedziela, 23 czerwca 2013

W życiu stawiam na optymizm!

Często  zastanawiam się, czy lepiej być optymistą, czy pesymistą? Którzy mają się lepiej w życiu? Optymista będzie widział  świat w lepszych barwach i pozytywne strony życia, z kolei pesymista będzie wiecznie narzekał i zniechęcał swoim sposobem bycia innych do podjęcia działań, nawet tych ryzykownych.

Z badań profesora Janusza Czapińskiego z 2011 roku wynika, że 80 % Polaków uważa się za ludzi szczęśliwych. Optymizm to nie tylko uśmiech na twarzy. To stan ducha albo wręcz sposób na życia. Aby lepiej zrozumieć naturę optymizmu i pesymizmu, należy mieć na uwadze, że problemem nie są wydarzenia, na które napotykamy w codziennym życiu, ale sposób w jaki je odbieramy i jak do nich podchodzimy.

Pesymiści szybciej popadają w depresje, ponieważ łatwiej się poddają. Pesymizm odstrasza innych, stąd też w swoim kręgu mają niewielu życzliwych ludzi, albo z reguły nie widzą potrzeby otaczania się nimi. Nie szukają oparcia w innych, uważają, że sami sobie poradzą, bo wiedzą lepiej. Pesymista sądzi, iż złe wydarzenia będą trwały długo i wpłyną negatywnie na jego przyszłość. W sytuacji kryzysowej okazuje bierność i bezsilność.

Co dzieci myślą na temat pesymizmu, zobacz koniecznie:) http://kids.dailymotion.com/video/x6x29q_co-to-jest-pesymizm-dzieci-wiedza-l_fun#.Ucc-fthKT-s

Optymiści lepiej radzą sobie w różnych sferach życia i nie tylko. Są lepiej spostrzegani przez inne osoby i łatwo nawiązują nowe przyjaźnie i znajomości. Co najważniejsze żyją dłużej i łagodniej się starzeją. Optymizm powoduje pozytywne emocje, np.: szczęście. Optymista traktuje porażki jako przejściowe wydarzenie, nie obarcza winą swoich bliskich, szuka rozwiązania pojawiających się problemów.

Z badań przeprowadzonych przez naukowców z USA wynika, że różnica w długości życia pomiędzy optymistą, a pesymistą wynosi 10 lat!

Żeby w życiu stać się optymistą trzeba nad sobą nieustannie pracować, można także zajrzeć do literatury i pogłębić swoją wiedzę na temat optymizmu, skąd go czerpać i jak zmienić swoje myślenie.

Polecam: 
  • Tania Konnerth, Rolf Bunse: "Grunt to optymizm".
  • Martin E.P. Seligman: "Optymizmu można się nauczyć. Jak zmienić swoje myślenie i swoje życie".

                           W życiu stawiam na optymizm, a co tam pożyję chociaż 10 lat dłużej!
 
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger