niedziela, 30 czerwca 2013

Zanim wybierzesz się w daleką wyprawę

Choć często marzymy o egzotycznych podróżach i wrażeniach związanych z dalekim wyjazdem, to nie zawsze idzie to w parze z walorami zdrowotnymi!

Przede wszystkim należy pomyśleć, aby wrócić z nich w dobrej kondycji. Dlatego przed dalekimi wyprawami, zwłaszcza do Afryki czy Ameryki Południowej, ważne są szczepienia. Zaplanuj wtedy wizytę u lekarza najlepiej 6-7 tygodni przed planowanym wyjazdem i ustal kalendarz szczepień.


Wyzwanie dla organizmu stanowią dalekie podróże, zwłaszcza te samolotem. 
 Powinny się do nich przygotować przede wszystkim osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi, ponieważ długie unieruchomienie sprzyja zakrzepicy (jeśli lot trwa dłużej niż 3h, wtedy rośnie ryzyko powstania zakrzepów w naczyniach).

Zmieniając strefy czasowe często grozi nam jet lag. Wtedy cierpimy na bezsenność, trudniej jest nam wrócić do dobrej formy. Uważaj także na to, co jesz i pijesz, wtedy unikniesz problemów z żołądkiem.

Jeśli dobrze przygotujecie się do dalekiej wyprawy, to na 100% przywieziecie z niej niezapomniane chwile, którymi będziecie się mogli pochwalić wśród znajomym, a nie kłopoty zdrowotne.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger