piątek, 28 czerwca 2013

Związek czyli sztuka kompromisu!

W tym artykule powiemy sobie o czających się niebezpieczeństwach bycia w związku i o fazach, które każdy z nas przechodził lub będzie przechodzić!.

Na pewno nie raz zastanawialiście się, dlaczego osoba z którą wiążecie swoją przyszłość zmienia swoje zachowanie i stosunek do Ciebie. Ludzie się zmieniają, to prawda, ale naukowcy badający pary stwierdzili, że każdy związek przechodzi kilka faz, dokładnie pięć.Każda faza związku objawia się inaczej i zmienia się wraz z biegiem czasu.

Każda znajomość na początku zwykle zaczyna się bardzo intensywnie, a partnerzy są sobą zafascynowani. Nie widzą w sobie żadnych wad i twierdzą, że osoba w której są zakochani jest już partnerką na całe życie.
Wraz z upływem czasu, partnerzy zaczynają dostrzegać swoje wady bardziej wyraziście. Ten etap ma decydujący wpływ na przetrwanie związku i on decyduje o tym czy partnerzy dalej będą się ze sobą spotykać i wiązać ze sobą przyszłość czy po prostu się rozejdą.

Oprócz tego w kolejnych fazach, wasze ulubione zachowania, miejsca, wspomnienia i czas, który spędzacie razem przestaje dawać już wam tyle radości co na samym początku. To, co kiedyś wpędzało was w euforię, teraz staje się pospolite i szare tak jak szara jest czasami nasza codzienność.

Wszystkie 6 faz związku przedstawione są na poniższej ilustracji. Zaczyna się od 1, a kończy w 6. Każda z faz następuje kolejno,  jedna po drugiej bez przeskakiwania jakiejkolwiek.


Takie przebieg związku jest rzeczą naturalną. Każdy związek przechodzi kryzysy, wzloty i upadki. Nie ma związku, w którym zawsze wszystko było by słodkie, kolorowe i idealne. 

Dlatego nie należy myśleć, że związek to sielanka, bo prędzej czy później znajdą się kłopoty. Każdy człowiek jest osobą indywidualną, ma swój rozum, zdanie, poglądy i przekonania i my musimy czy tego chcemy czy nie uszanować to. Nie da się nikogo zmienić na siłę. 

Należy zatem pamiętać o kompromisie, który jest rzeczą ważną. Bez kompromisu wiele związków nie istniało by już dawno. Kompromis to akceptacja pewnych wad w drugiej osobie i podporządkowanie się im. Bez kompromisu trudno było by wytrzymać z naszym partnerem, dlatego kompromis to sposób znalezienia równowagi pomiędzy naszym stylem życia, a stylem życia naszego partnera.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger