środa, 10 lipca 2013

Aktywność fizyczna stymuluje mózg i obniża lęk.

Naukowo stwierdzono, że każda aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka i rozwój jego narządów takich jak mózg. Jest szczególnie zalecana dla osób wykonujących prace umysłową. Czy wiedziałeś, że brak ruchu obniża Twoją mentalność?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że aktywność fizyczna organizuje pracę naszego mózgu w taki sposób, że reagujemy słabiej na stres i funkcje naszego organizmu działają lepiej. Szczególnie pozytywny wpływ ma na rozwój myślenia i inteligencji. Obniżenie poziomu lęku w naszym organizmie pozwala na szybszą pracę naszych neuronów, czyli ścieżek po, których podążają impulsy nerwowe.

Stwierdzono również, że istnieje sposób aby wpłynąć na działanie komórek nerwowych. Te młodsze lepiej reagują niż te starsze. Można wpłynąć na działanie ludzkiego mózgu aby zablokować pewne wybrane funkcje naszego organizmu tj. np. odczuwanie bólu czy strachu.

Kolejne badania pozwoliły ustalić, że ludzki mózg potrafi dostosować się do trybu życia każdego człowieka, który jest indywidualny i różnorodny.

Okazuje się, że mniej odporne na lęk są osoby nie uprawiające żadnej aktywności fizycznej. 

Pamiętajmy aby nie zapominać o sporcie! Każdy, chociaż najmniejszy ruch jest bardzo ważny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto się ruszać!


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger