niedziela, 14 lipca 2013

Czy pogoda wpływa na emocję?

Czasami wydaje nam się, że nasz nastrój zależny jest od pogody. Jeśli pada deszcz, to od razu marudzimy, nic nam się nie chce i jesteśmy senni. Czy to prawda, że otaczająca nas aura ma wpływ na nasze emocje i samopoczucie?

Mimo, że Polska należy do krajów leżących w strefie umiarkowanej to nasza pogoda jest bardzo różnorodna i pozostawia wiele do życzenia. Nasz klimat jest tak bardzo różnorodny, że nie możemy narzekać na jego statyczność. Wszystko zależy od pory na jaką trafimy. Raz może okazać się, że ciągle pada, innym razem czekają nas ponad 30 stopniowe upały nie do zniesienia. To w jaki sposób reagujemy na zmiany klimatu zależy w indywidualnym stopniu od naszego organizmu a organizm każdego człowieka jest inny, więc nie ma jednej reguły, która pozwala stwierdzić, że pogoda ma stały wpływ na nasze samopoczucie.

Jednak istnieje kilka ważnych faktów o, których musimy sobie tutaj powiedzieć. Może nie cała pogoda wpływa na nasze emocje ale chodzi tutaj o pewne jej składowe, które często bywają uciążliwe i oddziałują negatywnie.

Wysokie temperatury sprawiają, że ludzie stają się bardziej nerwowi, mało cierpliwi, zrzędliwi i skłonni do częstych kłótni. Mimo, że ludzie lubią upały latem, to jednak taki piec nie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Źle wpływający okazuje się również wiatr. Chodzi tu głównie o nasz lokalny wiatr halny. Dlaczego wiatry?
Dlatego, że niosą one ze sobą duże ilości jonów dodatnich, które wzbudzają w nas agresje, negatywne emocje, strach a nawet lęki. Natomiast odwrotnie działają jony ujemne, czyli poprawiają nasze samopoczucie.

Nie bez uwagi zły wpływ mają również pory roku takie jak jesień, wraz z wszelkimi przesileniami, które odczuwamy w ciągu roku. W tym okresie ludzie najbardziej skarżą się na stany depresyjne, brak energii, brak chęci do życia, brak empatii, wypalenie zawodowe, utratę zainteresowań itp.
Natomiast latem, gdy jest ciepło i świec słońce, wraca nam energia do życia, czujemy się świeżo, rześko, rozpiera nas radość, chętnie uprawiamy sport i wszelkie wysiłki fizyczne.

Na szczęście, te pozorne zjawiska opisane w tym poście nie wpływają na nasz nastrój aż tak znacząco, że nie bylibyśmy w stanie normalnie funkcjonować. Na nasze emocje i samopoczucie wpływa wiele ważniejszych czynników i wydarzeń, które mogą zdarzyć się każdemu, każdego dnia.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger