piątek, 5 lipca 2013

Dress code - czyli jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną w lecie?

Lato to dobry okres na szukanie pracy każdego typu, począwszy od sezonowej a skończywszy na stałej. Musimy pamiętać aby na tej rozmowie wypaść jak najlepiej i prezentować się z każdej strony bardzo dobrze. Dlatego musimy pamiętać o odpowiednim ubiorze i kilku zasadach panujących w dress code latem.

Zaczynając od Pań. Kobiety muszą pamiętać obowiązkowo o rajstopach i zakrytym obuwiu. Każdego rodzaju klapki i japonki odpadają i nas dyskwalifikują. Upalna pogoda nie zwalnia nas od stosowania się do tej zasady. Obuwie musi zostać dopasowane do odpowiedniej sytuacji.

Drugą zasadą jest dopasowanie odpowiedniego ubioru. Panie muszą pamiętać aby na formalnej rozmowie kwalifikacyjnej okazać szacunek przyszłemu pracodawcy i nie eksponować zbyt wiele odkrytego ciałka.
Nie musi to być garnitur ale może to być elegancka bluzka, żakiet czy dżinsowe spodnie.

Trzecia zasada również tyczy się Pań. Muszą one pamiętać o obowiązkowym makijażu. Powinien być subtelny, delikatny i nie zbyt odważny. Lato to pora kontrastowych i żywych barw dlatego w taki sposób dobierajmy nasz makijaż. Oprócz tego nie zapominajmy o kolczykach, które na rozmowie powinny być malutkie.

Natomiast panowie powinni pamiętać o tym aby na rozmowie kwalifikacyjnej wypaść jak najlepiej. Jeśli chodzi o ubiór to nie powinno zakładać się sportowego obuwia czy sandałów. Przed wejściem na sale nie powinno się rozpinać koszuli lub luzować krawata. Musimy pamiętać, że latem bardziej się pocimy i powinniśmy stosować antyperspiranty i dobierać koszule, na której nie widać śladów potu.

Natomiast to nie ubiór i wygląd ma decydujący wpływ na to jak wypadniemy na rozmowie tylko nasza wiedza, doświadczenie i umiejętności. Nie zaszokujmy naszym wyglądem pracodawcy tylko naszą wiedzą a na pewno otrzymamy upragnioną pracę.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger