czwartek, 4 lipca 2013

Jak przetrwać upały z dzieckiem?

Szczególnie dla małych dzieci słońce może być niebezpieczne. Przedstawię jak przetrwać z dzieckiem szczególnie upalne dni:)

1. Miej pod ręką picie

 To właśnie w upalne dni twoje dziecko jest spragnione bardziej niż zazwyczaj. Jeśli sam nie chce pić, powinnaś go do tego namawiać. Pamiętaj! Pragnienie najlepiej gasi woda, jest zdecydowanie najzdrowsza.

2. Załóż przewiewne ubranko w jasnym kolorze

Najlepsze będzie białe ubranko lub jasne, które odbija promienie słoneczne. Polecam to wyprodukowane ze 100% bawełny, a nie sztucznego materiału, w którym dziecko się poci.

3. Nie zapomnij o kremie z filtrem

Delikatna skóra u dziecka sprawia, że nawet podczas krótkiego spaceru potrzebuje kremu z filtrem, dlatego posmaruj dziecko 30 minut przed wyjściem. Nie zapomnij o kremie z filtrem podczas wypadu na basen, ale pamiętaj, że nawet ten wodoodporny po wytarciu skóry ręcznikiem się zetrze.

4. Chroń głowę

Załóż swojemu maluchowi cieniutką czapeczkę, która ochroni go przed poparzeniem głowy, a przede wszystkim zabezpieczy przed udarem słonecznym. Dobra czapka powinna mieć daszek i być z lekkiej, naturalnej tkaniny.

5. Dozuj słońce

Od godziny 10-15tej, gdy słonce świeci najmocniej nie powinnaś przebywać z dzieckiem na dworze dłużej niż godzinę. Na spacery wybieraj najlepiej wczesne poranki lub pożnę popołudnia.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger