sobota, 13 lipca 2013

Jak radzić sobie z biegunką?

Biegunka to nie choroba, to chwilowy stan, który może dopaść nas każdego dnia, na wakacjach lub latem gdy jest ciepło. Sprzyjają jej wyjazdy, inna flora bakteryjna czy pożywienie, które spożywamy.
Jak jej zaradzić?

Biegunka wywoływana jest przez bakterie i wirusy w naszym żołądku powodujące infekcję. To naturalna reakcja organizmu reagująca na zatrucie substancjami toksycznymi. Towarzyszą jej często bóle brzucha, nudności. Podczas biegunki należy spożywać dużo płynów aby nie odwodnić naszego organizmu.

Jeżeli biegunka utrzymuje się, dłużej niż dwie doby, a żadne domowe sposoby leczenia nie przynoszą skutku, należy wybrać się do lekarza, który powinien przepisać węgiel lub elektrolity.

Biegunka nie pozostawia żadnych szkód w naszym organizmie, natomiast może łatwo i skutecznie popsuć nasze samopoczucie i wakacje.

Aby zapobiegać biegunce należy stosować:
- Spożywać wodę z małą ilością soli, gdyż nasz organizm odwadnia się i traci duże ilości tych substancji.
- Jedzmy jagody. Suszone lub świeże. Mimo, że owoce są zakazane podczas biegunki to te jedne stanowią skuteczne lekarstwo na biegunkę, gdyż zawierają duże ilości garbników.
- Spożywaj ryż. To pokarm, który nie pozwoli głodzić Ci się podczas biegunki. Pokarmy muszą być wybierane ostrożnie, więc ryż będzie pasować idealnie.

Natomiast z jakich produktów zrezygnować?

Produkty zakazane z powodu nasilania objawów biegunki to np.:
- mleko i jego pochodne.
- kawa.
- alkohol.
- napoje gazowane.
- słodycze.
- soki jabłkowe i winogronowe.

Mam nadzieje, że po tym krótkim wykładzie, każdy z was będzie znał sposoby aby zapobiegać biegunce w każdym miejscu świata. Miłych wakacji :)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger