poniedziałek, 15 lipca 2013

Jak usunąć plamy z ubrań, czyli porady Perfekcyjnej Pani Domu

Z pewnością nie raz zdarzyło się wam, że pobrudziliście swoje najlepsze ubranie i nie tak łatwo dało się z niego usunąć plamę, więc niektórzy pewnie zlikwidowali swoje najlepsze ubranie do kosza, a nie potrzebnie.
 Wystarczy przeczytać kilka poniższych rad dotyczących usuwania trudnych plam z ubrań, a twoje życie stanie się lepsze!

Antyperspiranty
Aby skutecznie usunąć plamę z antyperspirantu pozostawioną na twojej bluzce, w tym celu sporządź pastę z  sody oczyszczonej i soli, po czym nałóż na plamę. Spłucz po 15 minutach i namocz ubranie.
Błoto
Odczekaj aż błoto wyschnie i dokładnie wyczyść je szczoteczką, a następnie upierz ubranie zgodnie z zaleceniami producenta.

Czekolada
Od razu usuń czekoladę, na tyle ile zdołasz. Sporządź roztwór dwóch łyżek stołowych octu spożywczego w szklance wody, a następnie spłucz wodą.

Czerwone wino
Posyp plamę solą, aby zapobiec jej rozprzestrzenianiu się, a następnie namocz w zimnej wodzie. 
Guma do żucia
Włóż ubranie do worka lub plastikowej torebki, zamknij i umieść w zamrażarce na dwie godziny. Po tym czasie zeskrob stwardniałą gumę. Jeśli pozostanie ślad, namocz ubranie w wodzie ze szklanką octu. Upierz jak zwykle.

Kawa
Włóż ubranie pod zimną wodę, a następnie pocieraj plamę ściereczką zwilżoną w roztworze boraksu (możesz go kupić np. na allegro) i wody. Po godziny upierz jak zwykle.

Kredki
Pocieraj delikatnie plamę denaturatem, a następnie upierz ubranie w wodzie z proszkiem do prania.

Krew
Od razu spłucz plamę zimną wodą, a potem płucz plamę kilka godzin (najlepiej całą noc) w bardzo słonej wodzie. Upierz jak zwykle. Gdy krew na twoim ubraniu jest już mocno zaschnięta, nałóż na plamę pastę zrobioną z boraksu i wody. Po czym wyczyść szczoteczką i upierz.

Szminka
Wetrzyj w ubranie trochę mydła lub płynu do mycia naczyń, pocieraj materiał w dłoniach, następnie spłucz i upierz jak zwykle.
Trawa
Plamę przetrzyj denaturatem, a następnie upierz w wodzie z proszkiem do prania.
Zapamiętaj!!!
 Każdą plamę staraj się czyścić aż do skutku. Wyprasowanie jej tylko ją utrwali!

Wyżej wybrałam najczęściej pojawiające się plamy, które niestety nie są łatwe do usunięcia. Mam nadzieję, że teraz bez trudu je usunięcie.
2 komentarze :

 1. Jak usunąć z koszulki plamę z orzecha włoskiego? Będę wdzięczna za pomoc bo moi chłopcy w nowych ubraniach pięknie wyglądali do czasu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli te plamy byłyby na ciele to wystarczy soda albo kwasek cytrynowy. Natomiast sprawa z ubraniami ma się trochę gorzej, trzeba usunąć je tak aby nie zniszczyć tkaniny. Proponuję jakiś dobry wybielacz tj. Ace czy Vanish. Ewentualnie mydełko do prania. Można spróbować również zastosować sodę.

   Swoją drogę zapomnieliśmy nawet, że pisaliśmy taki wpis kiedyś :D

   Usuń

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger