sobota, 13 lipca 2013

Jak zapobiegać powstawaniu żylaków?

Występowanie żylaków to jedna z najpoważniejszych i najpospolitszych chorób żylnych występujących w społeczeństwie. Są one dużym zagrożeniem życia i zdrowia, gdyż skrzep może dostać się do serca i spowodować zator. Może to być choroba przekazywana genetycznie z pokolenia na pokolenie. Więc nie możemy całkowicie wyeliminować zachorowań ale możemy skutecznie zapobiegać im powstawaniu.

W tym poście przekażemy Państwu kilka skutecznych rad pozwalających na zapobieganie powstawaniu żylaków na naszych zmęczonych, zapracowanych nogach.

Zasada 1. Ruszaj się systematycznie!

Okazuje się, że ruch jest najskuteczniejszą formą dbania o nasze nogi, żyły i tętnice, gdyż usprawnia krążenie krwi w naszym organizmie.

Zasada 2. Dieta bogata w owoce!

Pamiętajmy, aby nasza dieta była bogata w owoce, które zawierają flawanoidy, czyli związki pomagające wzmocnić ścianki naszych naczyń krwionośnych i żył.

Zasada 3. Pozbądźmy się nadwagi!

Wiem, że nie jest to nic prostego, ale jeśli jesteśmy osobami z dużą nadwagą lub otyłością, pozbądźmy się jej jak najszybciej gdyż ona sprzyja powstawaniu żylaków. W ten sposób odciążymy nasze nogi, serce i i usprawnimy przepływ krwii.

Zasada 4. Trzymaj nogi w górze!

Gdy siedzimy w domu, oglądamy telewizje lub leżymy, pamiętajmy aby podłożyć coś pod nogi i trzymać je zawsze wyżej niż poziom ciała. To pozwoli uniknąć zalegania krwi w łydkach.

Zasada 5. Noś pończochy przeciw żylakowe!

To bardzo ważne aby dbać o nasze nogi. Zakupmy pończochy przeciw żylakowe w pobliskiej aptece i zadbajmy o siebie. Ich noszenie łagodzi opuchnięcia i obrzęki.

Zasada 6. Preparaty z kasztanowca!

Stosujmy preparaty oparte o bazę wyciągu z kasztanowca. Kasztanowiec to roślina bogata w substancje takie jak escyna, która wzmacnia małe naczynia krwionośne. Można przyrządzić domową nalewkę ze spirytusu i kasztanów aby smarować opuchnięte nogi.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger