poniedziałek, 1 lipca 2013

Nigdy nie pytaj o to na swojej rozmowie kwalifikacyjnej!

Czy zastanawiałeś się kiedyś co było powodem spalenia Twojej rozmowy kwalifikacyjnej? Dlaczego firma nie chciała Ciebie zatrudnić? Co powiedziałeś nie tak? W tym temacie przytoczymy 5 najgorszych kwestii o, które nie wolno pytać na żądnej rozmowie o pracę!

Pytanie 1. Kiedy dostanę awans?

Odpowiedź jest prosta. Jeszcze nie pracujesz w tej firmie, a już odbiegasz w przyszłość i domagasz się awansu na wyższe stanowisko. Lepiej zapytaj o możliwości rozwoju w firmie i korzyści z nich płynących.

Pytanie 2. Jaką oferujecie płacę?

To pytanie mimo, że wydaje się normalne jest bardzo nie taktowne na rozmowie kwalifikacyjnej. Nigdy nie pytajmy o to pierwsi, chyba, że pracodawca zacznie sam ten temat. Czas na rozmowie wykorzystaj na skuteczne sprzedanie swoich umiejętności a rozmowy o pensji pozostaw na później.

Pytanie 3. Kiedy otrzymam wreszcie podwyżkę?

Rozmowa o pieniądzach jest bardzo trudna, a dodatkowe pytanie o datę uzyskania podwyżki jeszcze bardziej krępująca i nie taktowna. Lepiej zapytaj co możesz zrobić aby zostać bardziej docenionym w firmie, niż domagaj się podwyżki co sprawi, że zostaniesz uznany za osobę z wygórowanymi oczekiwaniami.

Pytanie 4. Czy wasza firma posiada elastyczne godziny pracy?

To pytanie jest wyjątkowo nieprzychylnie odbierane przez pracodawców i rekruterów. Brzmi tak jakbyś większość czasu w pracy chciał spędzać poza pracą. Wtedy pewne osoby zaczną zastanawiać się czy jest sens Ciebie zatrudnić. Lepiej zapytać o organizację pracy w firmie i długość pracy.

Pytanie 5. Wszelkie pytania, ujawniające, że nie słuchałeś uważnie!

Na każdej rozmowie o pracę należy słuchać wszystkiego co mówi rekruter bardzo dokładnie i uważnie. Nie może nam nić umknąć. Jeśli zdradzimy, że nie słuchaliśmy to rekruter stwierdzi, że nie jesteśmy osobą skoncentrowaną i zainteresowaną rozmową, a za drzwiami stoi 10 innych konkurentów.

Pamiętajmy, że umiejętność zadawania dobrych pytań jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna i pozwoli Ci odnieść sukces. Wielu pracodawców jest teraz bardzo wybrednych i znajomość pytań, których nie wolno Ci zadawać umożliwi Ci przejście rozmowy z sukcesem i uzyskanie upragnionej pracy.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger