piątek, 30 sierpnia 2013

Nutella, wcale nie taka zdrowa!

Reklamy Nutelii zachęcają do jej kupowania, bo przecież życie bez niej byłoby złe, ale czy zastanawiałaś/eś się kiedyś nad jej składem? Twoja odpowiedź pewnie brzmi: nie, a tu Cię zaskoczę: powinieneś. Sama ją uwielbiałam dopóki nie przyjrzałam się bacznie jej składowi.

                                                   Nutella przez wszystkich tak uwielbiana, w głównej mierze nie dostarcza nic pożywnego dla naszego organizmu, po za dużą ilością cukru.

 
Źródło zdjęcia: http://www.zdrowewyszczuplanie.pl/01/o-czym-nie-mowia-w-reklamie-nutelli/

 Spora dawka cukru to szybka droga do pojawienia się nadwagi i otyłości, a przecież teraz tyle się mówi o tych problemach u dzieci i dorosłych, więc dlaczego niektórzy rodzice fundują swojemu dziecku codziennie śniadanie z Nutellą zamiast zdrowego posiłku? Oczywiście nic się wielkiego nie stanie jeśli raz na dwa tygodnie ty albo twoje dziecko zjecie Nutellę, ale codziennie jej spożywanie niczego dobrego nie wróży.

Wiadomo, że reklamowana w telewizji  Nutella będzie zachwalana, bo przecież prościej jest powiedzieć, iż jest: ''wyjątkowo smacznym kremem zrobionym z połączenia prażonych orzechów, odtłuszczonego mleka i odrobiny kakao''. To po części prawda, ale nie do końca, bo nikt przecież nie powie w reklamie, że zawiera w głównej mierze: cukier, olej palmowy i orzechy.
Ktoś powie: ale orzechy są  zdrowe? Fakt, ale co do oleju palmowego i cukru mam zastrzeżenia. Dlaczego, więc nikt  nie informuje, iż dwie łyżki stołowe kremu to aż 200 kalorii, 11 gramów tłuszczu i 21 gramów cukru.


Wiadomo, która reklama mówi prawdę, przecież ma nas zachęcać do kupowania produktu, a nie odwrotnie.


Dla smakoszy Nutelli polecam jej domową wersje, jest pyszna. Znajdziesz ją pod tym adresami:

http://lubiesmakolyki.blogspot.com/2012/07/domowa-nutella-czyli-pyszny-krem.html
lub
http://dietetycznie-apetycznie.blogspot.com/2012/12/domowa-nutella.htmlBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger