czwartek, 19 września 2013

Dlaczego jedni jedzą dużo a nie tyją a inni odwrotnie?

Procesy metaboliczne organizmu ludzkiego są tak bardzo zróżnicowane, że nie możemy mówić tutaj o jednej, tej samej sytuacji dla każdego z nas. Jedni jedzą dużo a chudną inni jedzą mało i muszą uważać aby nie przytyć. Dlaczego tak się dzieje?

Okazuje się, że badania przeprowadzone przez Amerykańskich naukowców dowodzą, że wszelkie problemy metaboliczne wynikają z małej aktywności fizycznej. Wszystko zależy od naszego stylu życia, nawyków żywieniowych a nawet pracy jaką wykonujemy.

Wyobraźmy sobie sytuacje, że jedni ludzie siedzą 8 godzin za biurkiem w firmie programistycznej pisząc kod aplikacji, zajadając się ciasteczkami i popijając kawą. Po powrocie do domu jedzą obiad, parzą kolejną kawę i dalej w domu kontynuują pracę gdyż gonią go terminy. Natomiast druga osoba pracuje np. w fabryce na produkcji. Cały czas w ruchu. Od jednej hali do drugiej. Od palety do palety. Ma 15 minut przerwy na której ma czas aby zjeść małą kanapkę i napić się herbaty. Która osoba wg. Was będzie miała lepszy metabolizm i będzie chudła? Oczywiście ta druga, gdyż jej codzienne nawyki i styl życia prowadzony jest w nieustannym ruchu.

Z badań przeprowadzonych na ochotnikach wynika, że jeśli uda nam się zmienić swoje nawyki i każdy dzień pozostać w ruchu chociaż kilka godzin to możemy podkręcić swój metabolizm nawet o 50% czyli uda nam się spalać każdego dnia o 50% kalorii więcej. Ta informacja powinna być przestrogą dla każdej osoby, która chce schudnąć. Żadna dieta nie jest skuteczna. Wystarczy zmienić swoje nawyki żywieniowe i do tego dodać ruch.

Oprócz tego okazuje się, że spora ilość tkanki tłuszczowej odkładającej się w naszym organizmie również potrafi przyśpieszyć nasz metabolizm. Szczególnie podczas treningu np. na siłowni. Nasze mięśnie potrzebują więcej kalorii niż tłuszcz więc aby się utrzymały muszą spalać więcej.

Wszystko leży w naszej wewnętrznej samodyscyplinie i motywacji. Pora zabrać się za zmianę naszych codziennych nawyków i dodać do nich szczyptę ruchu. To dotyczy każdego z nas. Nie tylko osób grubych ale również i chudych i na pewno każdemu wyjdzie to na zdrowie.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger