poniedziałek, 23 września 2013

Fluor - zabójca ludzkości

W czasach starożytnych nasi przodkowie dbali o jamę ustną stosując bardzo prymitywne metody. Tworzyli preparaty ziołowe lub szczotkowali zęby okruchami zwierzęcych kości. W dzisiejszych czasach w raz ze wzrostem przemysłu chemicznego i farmaceutycznego w sklepach dostępnych jest coraz więcej bardzo dobrych preparatów. Fluor to chyba najbardziej pospolita substancja występująca w środkach higieny jamy ustnej takich jak np. pasty do zębów. Czy jest on jednak niezbędny ? Czy fluor jest obojętny dla naszego organizmu? Nie! Warto przeczytać!

Musimy pamiętać, że to nie żaden preparat czy pasta do szczotkowania jamy ustnej jest zbawienna dla zdrowia naszych zębów, tylko to w jaki sposób je szczotkujemy i ile czasu poświęcamy o dbanie o higienie w jamie ustnej.


Niektórzy przedstawiciele firm farmaceutycznych twierdzą, że chemiczna reminalizacja szkliwa w sposób chemiczny jest niezbędny dla utrzymania kondycji naszych zębów natomiast okazuje się, że niezależne badania stwierdziły, że nasze zęby potrafią same się zreminalizować a my możemy im pomóc stosując odpowiednia i zdrową dietę.

Fluor jest substancją chemiczną, której nadmiar działa toksycznie na zdrowie naszego organizmu. Nie trudno uzupełnić jego braki gdyż występuje on praktycznie wszędzie, nawet w oparach wydzielanych z elektrociepłowni w naszym mieście.

W jaki sposób wpływa na nasz organizm?


 1. Przyśpiesza wytwarzanie enzymów w naszym organizmie, co przyczynia się do odkładania ich nadmiaru na naszych kościach i skutecznie uszkadza je.
 2. Wywołuje alergie.
 3. Powoduje problemy z nerkami, wątrobą i trzustką.
 4. Wywołuje problemy ze stawami.
 5. Przyczynia się do deformacji kości i kręgosłupa.
 6. Obniża odporność naszego organizmu.
 7. Powoduje powstanie raka.
 8. Uszkadza nasz mózg.
 9. Wpływa na przebieg ciąży. Wnika do łożyska i uszkadza płód.
Pamiętajmy, że fluor nie jest naszym sprzymierzeńcem! W 1939 roku był sprzedawany w sklepach jako bardzo skuteczna trutka na myszy! Czyli po prostu jest trucizną!

Okazuje się, że ilości fluoru w naszym naturalnym środowisku są tak duże, że nie ma sensu wprowadzać go do naszego organizmu w żaden dodatkowy sposób. Takie działania mogą wywołać więcej szkód niż pożytku.

W wielu Europejskich krajach takich jak Belgia, powoli odchodzi się i zakazuje stosowania preparatów i past z zawartością fluoru! Już coraz więcej naukowców i farmaceutów bije na alarm i przestrzega przed stosowaniem tej substancji.

Większość past do zębów przeznaczonych dla dzieci zawierają duże ilości fluoru. Mają one wspaniały smak, zapach. Szczotkuje się nimi cudownie. Ale czy zdajecie sobie sprawę, że 2 letnie dziecko zjadając połowę tubki takiej pasty może umrzeć?

Ktoś teraz powie, że stężenie fluoru w pastach dla dzieci są mniejsze niż w pastach dla dorosłych ale okazuje się, że ta dawka nie ma żadnego znaczenia i w każdej ilości jest toksyczna i bardzo trująca oraz zagraża naszemu życiu.

Niestety oprócz fluoru w pastach znajdziemy jeszcze inne świństwa, które nie potrzebnie aplikujemy dla swojego organizmu takich jak:

 1. Substancje zapachowe ( Czyli sama chemia nie potrzebna nikomu do niczego, bo tylko daje ładny i przyjemny zapach)
 2. Gliceryna ( Substancja bardzo uciążliwa, aby się jej pozbyć z jamy ustnej potrzebujesz co najmniej 25 spłukań. Obniża ona najprawdopodobniej proces reminalizacji naszych zębów )
 3. Triklosan ( Substancja, która w reakcji z wodą powoduje powstanie Chloroformu czyli substancji stosowane do usypiania ludzi i zwierząt na stołach operacyjnych podczas drugiej wojny światowej, aktualnie wycofana jest z użytku gdyż powoduje raka )
Oczywiście to nie wszystko i ja nawet nie jestem w stanie opisać tutaj wszystkich substancji zawartych w pastach do zębów. 

Każdy z nas jednak nie wyobraża sobie życia bez past do zębów. Nikt nie wytrzyma długo z nieumytymi zębami. Musimy bardzo uważać na stosowanie past i wnikać w ich skład przed zakupem. Oprócz tego istnieją alternatywne metody i przepisy aby pastę do zębów wyprodukować sobie samemu.

Zdjęcie zaczerpnięte ze strony www.flickr.com


Źródło:
https://www.youtube.com/watch?v=D6fIKkOLQZM
http://www.oswiecenie.com/fluor.htm
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger