wtorek, 1 października 2013

O czosnku słów kilka

Czosnek, mimo, że nieprzyjemnie pachnie, to jest naturalnym antybiotykiem, z którego nie powinniśmy rezygnować na co dzień  :)

Czosnek znany jest od stuleci. Należy do najstarszych roślin jadalnych przez człowieka.

Czosnek najprawdopodobniej udomowiono w Azji Środkowej. Obecnie najczęściej uprawiany jest czosnek pospolity. Do europy czosnek dotarł wraz z rzymskimi podbojami. To, ze czosnek dodaje energii i odwagi, wierzy się gdzieniegdzie do dziś. Do Polski czosnek najprawdopodobniej dotarł poprzez Bizancjum i Rosję, a także poprzez najazd Tatarów w XIII wieku.

W Polsce czosnek musiał być dobrze znany już dużo wcześniej, bo w słynnym "zielniku Syreniusza" jest aż 100 różnych zaleceń leczniczych dotyczących czosnku.

W czosnku znajdziesz: witaminy, sole mineralne, enzymy, hormony roślinne, antybiotyki, fitosterole, pektyny, białko i błonnik.

Czosnek ma właściwości antybiotyczne. Jest pomocny w leczeniu takich schorzeń jak: choroby infekcyjne dróg moczowych oraz biegunki bakteryjne i amebowe u dzieci, zewnętrzne i wewnętrzne zakażenia pleśniakami i drożdżakami schorzenia błony śluzowej jamy ustnej, schorzenia płuc i dróg oddechowych oraz wiele innych. Prawdopodobnie czosnek ma też właściwości przeciwnowotworowe oraz silne działanie grzybobójcze.

Co leczy czosnek?
  1. Czyści arterie;
  2. Obniża ciśnienie;
  3. Pomaga pozbyć się kataru;
  4. Ułatwia trawienie;
  5. Działa przeciw robakom;
  6. Pomaga przy grzybicach;
  7. Wspomaga piękny głos;
Niestety po spożyciu czosnku nieprzyjemnie pachnie z ust, dlatego warto po jego spożyciu przegryźć coś antyzapachowego, np. kilka ziarenek palonej kawy albo garść natki pietruszki (chlorofil wchłania zapachy i je neutralizuje).

My pragniemy Wam polecić czosnek na odporność w kapsułkach firmy CaliVita: http://www.calivita.com.pl/site.php/products
Źródło posta:

Irena Gumowska "Uzdrawiający czosnek".Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger