środa, 9 października 2013

Papierosy zabijają po cichu

Palenie papierosów to jeden z najbardziej powszechny nałogów, który po alkoholu występuje w naszym społeczeństwie. Okazuje się, że ponad 7 milionów polaków sięga po papierosy i nie są to tylko ludzie starzy ale również młodzież i dzieci. Dlaczego nie warto palić?Na podstawie powyższego rysunku jesteśmy w stanie dostrzec, ile procentowo Polaków pali papierosy i jaki jest stosunek palących do niepalących. Łatwo możemy stwierdzić jak poważnym zagrożeniem jest palenie papierosów i jak trudno odejść od tego nałogu.

Papierosy zabijają powoli... To bardzo dobre stwierdzenie odnośnie tego tematu. Paląc papierosy nie nabawimy się powikłań i uszczerbku na zdrowiu natychmiast... ten proces wymaga dużo czasu, co nie zmienia faktu, że kiedyś nastąpi a wielu palaczy nie chce lub nie zdaje sobie sprawy z tego jak szkodliwe jest palenie.

Musisz wiedzieć, że każdy papieros ciągnie Cię na dno, każdy wypalony papieros sieje spustoszenie w Twoim organizmie, które powoduje wystąpienie wielu poważnych chorób.

Powody dla, których nie warto palić:

 1. Paląc papierosy zwiększasz ryzyko wystąpienia zawału serca oraz udaru mózgu aż trzykrotnie.
 2. Palenie papierosów przyczynia się do wystąpienie nowotworów, najczęściej płuc.
 3. Wypalenie choćby jednego papierosa powoduje podniesienie ciśnienia tętniczego i przyśpieszenie akcji serca. Najbardziej odczuwalny wzrost tętna występuje rano, gdy jesteśmy najbardziej narażeni na wystąpienie zawałów.
 4. Podczas palenia dochodzi do skurczów naczyń wiecowych. Powoduje stany miażdżycowe i przyczynia się do wystąpienia zawałów.
 5. Palenie papierosów utrudnia procesy leczenia nadciśnienia tętniczego. Palacze są bardziej narażeni na wystąpienie tej choroby w bardziej złośliwej formie.
 6. Paląc papierosy nie narażasz tylko siebie ale i również osoby z Twojego najbliższego otoczenia, którzy wdychając Twój dym palą biernie. Szczególnie narażone są dzieci.
 7. Palenie bierne wywiera negatywny wpływ na układ krążenia u biernego palacza.
 8. Nie okłamuj siebie, że palisz rzadko lub mało. Każdy papieros wyrządza szkody szybciej lub wolniej. Im więcej papierosów palisz dziennie tym szybciej wystąpią u Ciebie objawy nadciśnienia tętniczego.
 9. Każdy z palaczy narażony jest na miażdżyce kończyn dolnych, które zwykle poddawane są amputacji czyli odcięciu.
 10. W przypadku kobiet palących w ciąży może dojść do uszkodzenia płodu i bardzo często śmierci noworodka.
 11. Nie daj się nabrać na papierosy typu "light", które podobno są mniej "szkodliwe" niż papierosy tradycyjne. Nie prawda! Wszelkie badania wskazują, że w przypadku palenia papierosów light ryzyko zawałów wcale nie spada.
 12. Polska jest liderem pod względem codziennych zgonów osób palących. Umiera co drugi mężczyzna w wieku od 35 do 69 lat.
 13. Średnia długości życia osób niepalących na świecie cały czas rośnie a osób palących spada. Okazuje się, że osoby nie palące pożyją dłużej nawet o 15 lat.
 14. Uważasz, że palenie to przyjemność, że dym tytoniowy Ci smakuje? Jesteś albo głupi albo nie zdajesz sobie sprawy z zagrożeń, które na Ciebie czyhają. Szanuj swoje zdrowie i życie, nie pal. 
 15. Nie mów, że papierosy Ci smakują, że dym tytoniowy Cie uspokaja. Jeśli tak Twierdzisz jesteś totalnym ignorantem i nie zasługujesz na swoje doczesne życie, ponieważ o nie nie dbasz.
 16. Palenia kilkadziesiąt lat temu było modne, ludzie palili bo wszyscy palili. Nie idź za modą. Wybierz zdrowie i nie truj się. Nie będziesz bardziej dorosły bo palisz. Palenie wskazuje na to, że bardziej jesteś niedojrzały i głupi. Palenie nie jest wskaźnikiem dorosłości.
Zrezygnuj z palenia. W dzisiejszych czasach jest to coraz bardziej możliwe. Na rynku dostępnych jest coraz więcej środków pozwalających na rzucenie palenia. Nie warto niszczyć sobie zdrowia w ten sposób. Podlicz ile miesięcznie wydajesz na papierosy i na co mógłbyś innego je wydać. Czy warto zabijać siebie w tak kosztowny sposób?Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger