piątek, 4 października 2013

Produkty wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej

Bardzo często zastanawiamy się jak jeść, aby chudnąć. Odpowiedź niestety nie jest taka prosta. Postaramy się tutaj pomóc w doborze odpowiednich produktów, aby spalanie tkanki tłuszczowej było skuteczniejsze. A, więc do dzieła.

Według najnowszych badań do grona najlepszych produktów należących do zabójców tkanki tłuszczowej należą produkty nabiałowe takie jak: białe sery, sery kozie, czy choćby ser feta. Oprócz tego okazuje się, że nie muszą to być wcale sery z odtłuszczonego mleka z niską zawartością tłuszczy.

Jak to mówią: "Diabeł tkwi w szczegółach". Tak samo jest tutaj. Wszystko opiera się na odpowiedniej zawartości sprzężonego kwasu linolowego zwanego inaczej CLA. Kwas ten jest wielonienasyconym kwasem, który odgrywa istotną rolę w gospodarce tłuszczowej i zachodzącej w niej procesach. Uważany jest za substancję wpływającą pozytywnie na wszelkie procesy odchudzania.

Co więcej. Okazuje się, że kwas CLA nie tylko redukuje tkankę tłuszczową, pomaga budować tkankę mięśniową. Inaczej mówiąc to, co spalamy zamieniane jest w mięśnie. Wystarczy spożywać produkty nabiałowe z dużą zawartością tłuszczy. To fenomen, który paradoksalnie zaprzecza stosowaniu jakiejkolwiek diety odchudzającej. Poza tym kwas ten wpływa na trawienie cukrów i zapobiega powstaniu insulinoodporności.

Natomiast jakie inne wartościowe składniki zawierają takie produkty?

Produkty nabiałowe tego rodzaju, bogate są w wapń, który niezbędny jest dla naszych kości, zawiera spore ilości witaminy A, które wpływają na zdrowie naszych oczu czy skóry, oraz witaminy B12, która chroni przed anemią. Oprócz tego pomagają one przyswajać pozostałe składniki odżywcze.

Kolejne badania przeprowadzone na produktach białkowych wykazały, że osoby zjadające spore ilości tłustego nabiału bogatego w wapń chudły szybciej niż osoby spożywające nabiał niskotłuszczowy.

Może faktycznie tłuszcz nie jest tak zły i nie powinniśmy, aż tak bardzo go unikać? Może wystarczy tylko odpowiedni dobór produktów dla naszej codziennej diety? W serach zawsze tkwił potencjał i warto włączyć je do swojej codziennej diety.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger