niedziela, 20 października 2013

Przebiegła borelioza

Borelioza jest jedną z najbardziej przebiegłych chorób zakaźnych przenoszonych przez człowieka lub zwierzęta na skutek ukąszeń kleszczy. Czy jestem chory na borelioze? Czy mam się czego bać? Okazuje się, że tak.

Borelioza inaczej nazywana jest chorbą z Lyme. Powodowana jest przez bakterie należące do krętków Borrelia burgdorferi s.l.  Jest chorobą niezwykle poważną. Ukrywającą się w naszym organizmie i ujawniającą się w najmniej oczekiwanym momencie. Jej diagnoza jest dość trudna i bardzo często lekceważona jest przez wielu lekarzy, którzy zamiast leczyć przyczyny choroby, leczą jej pojedyncze skutki. Często również z niedowierzaniem patrzą na pacjenta, twierdząc, że nie możliwe aby chorowali akurat na Borelioze.

Skutki zachorowania na tę podstępną chorobę mogą być katastroficzne. Bakterie przenikają do wszystkich organów i układów w naszym ciele, w tym do stawów i kości włącznie. Oprócz tego atakują nasz układ nerwowy oraz mózg, co w fazie przewlekłej prowadzi do poważnych uszkodzeń. Idąc dalej, choroba ta powoduje silny ból, paraliż, przewlekłe zmęczenie oraz choroby psychiczne.

Profesorowie i inni guru medycyny trąbią na alarm aby nie lekceważyć skutków zachorowania na Boreliozę.
Okazuje się, że większość lekarzy zleca złe badania dla swoich pacjentów i zadowalają się leczeniem tylko poszczególnych objawów tej choroby, nie zdając sobie sprawy, że należy zacząć od przyczyny czyli od wyeliminowania rozwoju bakterii krętków oraz złagodzenia infekcji.

W okresie przewlekłym, choroba ta bardzo często mylona jest z innymi, pospolicie występującymi chorobami występującymi na świecie co jest dużym błędem i może prowadzić do przykrych konsekwencji.

Klasyczne metody leczenia Boreliozy polegają na podawaniu antybiotyków takich jak: doksycylina czy amoksycylina lub ceftriaxonu przez okrez 3 do 6 tygodni. Niestety okazuje się, że tego typu bakterie mogą stać się odporne na leczenie antybiotykiem, dlatego takie leczenie może pogorszyć stan pacjenta i doprowadzić do pogłębienia objawów.

Jeśli leczenie medycyny konwencjonalnej zawiedzie, to można sięgnąć po środki medycyny niekonwencjonalnej lub naturalnej. Takie leczenie polega na eksperymentowaniu metodą prób i błędów przy użyciu naturalnych środków roślinnych, probiotyków i odpowiedniej diety. Oprócz tego zalecana jest detoksykacja naszego organizmu przy użyciu Jabłczanu magnezu, który, oprócz dostarczania komórkom tego pierwiastka, ma także zdolność do chelatacji glinu, podobnie jak pektyna zawarta w cytrynach pomaga pozbyć się z organizmu rtęci.

 Oprócz tego zaleca się również stosowanie:

  • złoto koloidalne, czyli roztwór zawierający jony złota, stosowany od tysiącleci ze względu na jego właściwości dezynfekujące,
  • selen wraz z witaminą C i E,
  • probiotyki,
  • Duo Vital, czyli złożony suplement diety, który remineralizuje organizm, wzmacnia układ odpornościowy i jego działanie w jelitach i ma właściwości oczyszczające,
  • koenzym Q10,
  • witaminę B3,
  • kwasy omega-3 EPA i DHA,
  • organiczny krzem,
  • enzymy proteolityczne.
Jednak pamiętajmy, że Borelioza to nie wyrok śmierci. Nie wszystkie informacje i świadectwa znajdujące się w internecie są pewnym scenariuszem. Każdy organizm jest inny i reaguje w inny sposób. W przypadku jednych leczenie farmakologiczne jest skuteczne w przypadku innych nie jest. W przypadku wystąpienia objawów tej choroby należy natychmiast skierować się do lekarza specjalisty od chorób zakaźnych a nie zwyczajnego pediatry. Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger