sobota, 19 października 2013

Tłuste ryby chronią nasze stawy

Stawy to jedne z bardzo ważnych części naszego ciała. Stanowią podstawę całego mechanizmu motorycznego i ruchowego. Są ważnym elementem usprawniającym poruszanie się. Musimy o nie dbać i je szanować. Ale jak?

Stawy narażone są na bardzo wiele schorzeń takich jak np. reumatyczne zapalenie stawów. Wiele ludzi uprawiających sport taki jak siatkówka czy bieganie mają problem ze stawami. Problemem stawów zajęli się tym razem naukowcy ze Szwecji udowadniając leczniczy wpływ tłuszczów ryby na wzmocnienie naszych stawów.

Rematyczne zapalenie stawów wynika z autoagresji naszego organizmu. Okazuje się, że nasze tkanki atakowane są przez nasz własny układ immunologiczny co powoduje wystąpienie choroby. W tym omawianym przypadku atakowane są głównie stawy, które powodują wystąpienie bolesnych obrzęków, sztywnienia i zniekształceń. Inaczej mówiąc, dotyka je silny proces zapalny, który może zostać złagodzony przez spożywanie dużej ilości ryb morskich.Ale dlaczego akurat ryby morskie?

Ponieważ zawierają one duże ilości tłuszczów, oraz w szczególności kwasów OMEGA-3, które wykazują właściwości ochronne dla naszych tkanek, narządów i stawów. Skutecznie hamują zapalenia i pozwalają całkowicie wyleczyć chorobę.

Szczególnie preferowane są ryby śwież, prosto z morza, takie jak łosoś czy makrela. W rejonach Skandynawii czy wybrzeży Bałtyku ryby te występują pod dostatkiem. Jeśli mieszkamy daleko od naturalnych zbiorników wodnych to w sklepach również jesteśmy w stanie nabyć wiele rodzajów ryb.

Ale które zawierają najwięcej kwasów OMEGA-3?


Warto wybierać tłuste ryby i najbardziej bogate w wszelkie rodzaje kwasów tłuszczowych takich jak OMEGA-3. Tłuszcz rybi wcale nie jest tuczący i zawiera duże ilości zdrowego cholesterolu, dlatego jest zalecany dla wszystkich.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger