czwartek, 14 listopada 2013

Dbaj o wątrobę

Jak dbać o wątrobę, aby służyła nam całe życie? Jakie funkcje i zadania pełni w naszym organizmie? O tym w tym poście. Miłej lektury. 

Według Encyklopedii wątroba to "wieloczynnościowy organ gruczołowy o wadze 1,5 kg leżący głównie w prawym nadbrzuszu. Składa się z płatów prawego (większego) i lewego. Ma wypukłą powierzchnię przeponową i wklęsłą powierzchnię trzewną (dolną)".

Wątroba pełni funkcję, którą można przyrównać do potężnej fabryki produkującej ważne dla życia substancje, ale także przetwórni i oczyszczalni organizmu. To właśnie ona stanowi główne centrum przemian metabolicznych węglowodanów, tłuszczów i białek. 

Do zadań wątroby należy: wytwarzanie i wydzielanie żółci, która zawiera substancje konieczne do do trawienia i wchłaniania tłuszczów oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, a także bierze udział w regulacji poziomu glukozy we krwi, jak również produkuje białka, przykładowo hormony. 

Wątroba to także ważny magazyn witamin, szczególnie B12, A i D. 

Do jej zadań należy też neutralizowanie szkodliwych produktów przemiany materii, ale też eliminacja nieprzyjaznych substancji, które wnikają do naszego organizmu. 

Wątroba ma bardzo duże zdolności do regeneracji i chwała jej za to, ponieważ w czasie całego naszego życia jesteśmy narażeni na działanie czynników, które mogą niekorzystnie wpływać na komórki wątrobowe. Wspomóc funkcje wątroby możemy poprzez stałe dostarczanie organizmowi składników aktywnych, które zwiększą możliwości odtruwające wątroby i przyczynią się do jej wydatniejszej pracy. 

Jakie produkty są pomoce dla prawidłowego funkcjonowania wątroby?

Melatonina, która nasila eliminację produktów ubocznych metabolizmu. 
Cholina, należy do substancji lipotropowych, tzn. umożliwia usuwanie kwasów tłuszczowych z wątroby. 
Cysteina wraz z selenem to wyjątkowy zestaw antyutleniaczy. Broni on wątrobę przed niebezpiecznymi skutkami współczesnego stylu życia.
Chrom i karnityna wspomagają wątrobę w przemianie tłuszczów.

My polecamy preparat firmy Calivita, który wspomaga pracę wątroby: http://www.calivita.com.pl/products/FL0073Warto dbać o wątrobę, aby bez zastrzeżeń służyła nam na całe życie. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger