niedziela, 17 listopada 2013

Dzika róża - skarb natury

Dzika róża to według Wikipedii: gatunek krzewu z rodziny różowatych. Ludowe nazwy: psia róża, która jest tłumaczeniem nazwy łacińskiej, oraz szypszyna (stąd szypszyniec różany), nazwa o pochodzeniu słowiańskim. Występuje na obszarach umiarkowanych i ciepłych półkuli północnej. Można ją spotkać prawie w całej Europie, na terenach do 1500 m n.p.m., w Afryce Północnej, na Wyspach Kanaryjskich, na Maderze, w Azji, rozprzestrzeniła się także w Australii i Nowej Zelandii".
W Polsce występuje, aż 20 gatunków róży, w szczególności najbardziej rozwinięta w naszym kraju jest dzika róża oraz psia róża.

Dziką różę, wykorzystywaną później do celów leczniczych zbiera się w sierpniu i wrześniu przed pełnym dojrzeniem, a następnie suszy się je w suszarni, w przewiewie w temperaturze do 50 stopni.

Dzika róża zawiera sporą dawkę witaminy C (1 –3 owoce mogą pokryć dzienne zapotrzebowanie na nią dorosłego człowieka), inaczej zwanej (kwas L-askorbowy, kwas askorbinowy). Jest także bogata także w witaminy: E, K, P, żelazo, bioflawonoidy, karoten, garbniki, pektyny i kwasy organiczne: cytrynowy i jabłkowy oraz olejki eteryczne.

Jakie właściwości korzystne dla zdrowia kryje w sobie dzika róża?Dzika róża także dla urody

Dzika róża zawiera także witaminę młodości, czyli witaminę E. Owoce dzikiej róży mają właściwości nawilżające i wygładzające, dlatego można z nich zrobić domowe maseczki.

Polecany produkt, w którego składzie jest  dzika róża

Polecamy Wam produkt firmy CaliVita: http://www.calivita.com.pl/products/CV0158 w którego skład wchodzi dzika róża, witamina C oraz bioflawonoidy z cytrusów. W razie pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt mailowy: modnystyl2013@gmail.com  My stosujemy i polecamy:)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger