wtorek, 13 maja 2014

f.lux w obronie naszych oczu

Program f.luxProgram nie wpływa na kondycje oczu, jak niektórym się chyba wydaje, o czym można poczytać na stronie producenta.

Chodzi tutaj o wpływ niebieskiej barwy światła monitorów na wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za kontrole cyklu dobowego i snu.

Liczne badania wskazują na to, że niebieska barwa zaburza wydzielanie tych hormonów co w konsekwencji odbija się negatywnie na jakości snu, zwłaszcza u osób pracujących przy komputerze do późnej nocy. Program ma niwelować ten efekt.

Polecamy dla wszystkich spędzających dużo czasu przed komputerem!
Program można pobrać tutaj:
https://justgetflux.com/

Instalacja i obsługa jest banalnie prosta. Instaluje się raz i zapomina się, że kiedykolwiek go instalowaliśmy.

Program automatycznie dostosowuje podświetlenie naszego komputera i delikatnie koryguje kolory w zależności od współrzędnych geograficznych na jakich się znajdujemy.


Niestety jeśli ktoś wykonuje pracę grafika i pracuje z kolorami to poprzez zmianę kolorów wyświetlania na odcień pomarańczowy, kolory zostaną przekłamane, ale można to w każdej chwili wyłączyć i przywrócić prawdziwe barwy na nowo.

Wystarczy zaznaczyć fajkę na samym dole okna programu i gotowe :)Oprócz tego sami możemy korygować projekcje kolorów poprzez Ustawienia ( Settings ).
Sami decydujemy jak mocne światło ma emitować nasza matryca w nocy w dzień.


Jeśli spędzasz mnóstwo czasu przed komputerem w pracy, to skorzystaj z tego narzędzia a Twój wzrok na pewno będzie Ci wdzięczny.

Podziękowania dla Pawła Dudy pomysł na tego posta :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger