piątek, 6 czerwca 2014

Czym są meridiany - kanały energetyczne

We wcześniejszych postach kładliśmy duży nacisk na znaczenie kanałów energetycznych pozwalających na przepływ energii Qi w naszym ciele, zwanych meridianami. Postaramy się tutaj trochę bardziej szczegółowo wyjaśnić ich znaczenie.

Nauka o kanałach energetycznych stanowi jedną z podstaw Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Wiedza ta dotarła w szóstym lub siódmym stuleciu do Korei, Wietnamu, Japonii, a w osiemnastym stuleciu do krajów europejskich.

Kanały są to drogi, którymi energia płynie i dociera do wszystkich narządów i tkanek. Znamy 12 kanałów głównych, które biorą swą nazwę od narządów z nimi związanych.

Obok kanałów głównych istnieje 8 kanałów dodatkowych zwanych kanałami cudownymi. Każdy z głównych kanałów połączony jest z jednym przynależnym mu narządem, od którego bierze swą nazwę.

Warunkiem dobrej funkcji każdego z narządów jest swobodny dopływ energii Qi poprzez kanał z nim związany.

Akupresura usprawnia krążenie energii Qi w kanałach energetycznych i w ten sposób poprawia czynność narządów związanych z tymi kanałami.

Ta podstawowa właściwość akupresury będzie niejednokrotnie jeszcze poruszana i dyskutowana w naszych dalszych rozważaniach.

http://www.bochenia.pl/assets/images/ksiazki/2013/czakry.gif

"Uwaga! Niniejszy materiał oraz niektóre ilustracje pochodzą z książki "Akupresura w pospolitych dolegliwościach". Wszelkie prawa autorskie należą do autorów tej książki tj. Chris Jarmey oraz John Tindall."

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger