sobota, 21 czerwca 2014

Jak działają esencje kwiatowe?

W terapii kwiatowej mamy do dyspozycji 38 esencji - każdą z nich stosuje się na określony stan psychiki. Działanie esencji można przyrównać do uzdrawiającego dźwięku, który rozbrzmiewa w przestrzeni. Osoba potrzebująca zrównoważenia, poprzez przyjmowanie esencji, dostraja się niejako do ich naturalnych wibracji. W momencie, kiedy następuje całkowite zrównoważenie - osoba harmonizuje z energią kwiatu. Z tego powodu esencje są całkowicie bezpieczne; nie ma możliwości przedawkowania lub uzależnienia się od nich.

Mimo iż doktor Bach sporządził tylko 38 różnych esencji, uważa się ten system za całkowicie zaspokajający wszelkie wymagania terapeutyczne. 

Chociaż natura ludzka jest bardzo skomplikowana, poprzez mieszanie odpowiednich esencji, mamy możliwość sporządzenia mieszanki dla każdej osoby (obliczono, że istnieje możliwość sporządzenia 293 milionów kombinacji).


W przypadku zastosowania terapii kwiatowej następuje bardzo szybka transformacja na poziomie emocji, uczuć, myśli i zachowań. 

W krótkim czasie można uzdrowić wszelkiego rodzaju stany psychiki np. strach, lęki, niepokoje, brak wiary i pewności siebie, niezdecydowanie, poczucie winy, żalu, smutku, złość, zniecierpliwienie, poczucie przytłoczenia obowiązkami, chandrę, zmęczenie, apatię, melancholię, różnego rodzaju frustracje itd. 

Można również w łatwy sposób poradzić sobie ze skutkami traumatycznych doświadczeń z przeszłości (np. szokiem po wypadku, gwałcie itp.).Dlatego też terapia kwiatowa jest bardzo skuteczna w przypadku występowania depresji, nerwic, trudności w relacjach z ludźmi, problemów seksualnych.

http://www.evolutionezine.net/wp-content/uploads/Flower-Essence.jpg

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger