sobota, 21 czerwca 2014

Mandala kwiatowych esencji

Wszystkie istoty czujące otoczone są pewnego rodzaju polem mocy - kręgiem energii, światła, który odzwierciedla wszystkie piękne jakości, talenty i aktywności, jakie istota ta przejawia w swym życiu. To właśnie pole energii malowano często symbolicznie jako aureole wokół świętych lub promienie światła bijące z serca. Było wyrazem poziomu realizacji, otwarcia, przejawianej miłości i współczucia.

http://images.fineartamerica.com/images-medium-large/1-flower-mandala-gladys-childers.jpg

Warto jednak wspomnieć, że pola energii otaczają każdy żywy organizm - np. rośliny. Podobnie jak ludzie, także kwiaty otoczone są magicznym kręgiem subtelnych wibracji, dostrzeganych przez wrażliwe osoby jako gra kolorowych świateł. Są tak delikatne, a zarazem promieniste, że trudno je porównać do zwykłych kolorów spotykanych w świecie materialnym. 

Wywołują one u obserwatora wrażenie lekkości, świeżości, wzruszenia. Uświadamiają, jak bogaty jest nasz świat i ile piękna może być ukryte w zwykłej zewnętrznej formie - podobnie jak wrażliwość i miłość może być ukryta pod powierzchnią brzydoty, tak jak w znanej bajce "Piękna i Bestia". Czy każdy człowiek nosi w sobie to piękno? Oczywiście! Czasami jest ono jednak tak wewnątrz skrywane, że sami o nim zapominamy. Całą sztuką jest wtedy odkryć je na nowo.

Jakże często potrafimy dostrzec piękno kwiatu róży, a jak trudno jest nam odnaleźć cudne jakości drzemiące w sercu ludzkim. O ileż łatwiej widzieć dolegliwości fizyczne, wady, niedociągnięcia, cienie, lub bloki energetyczne - jak to się często określa - niż światło duszy. Zapominamy o tym co piękne. Umysł przepełnia się wrażeniami przykrymi, frustrującymi. Pełni pomieszania, przedzieramy się przez życie jak przez zarośla, odganiając z wszystkich sił to czego nie lubimy i pożądając to ca daje nam pozorne szczęście. Ciemne okulary silnie osadzone na nosie nie pozwalają nam widzieć prawdziwej natury rzeczy. Pojawia się niezadowolenie, smutek, tęsknota za czymś nieokreślonym.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger