piątek, 6 czerwca 2014

Mechanizm działania akupresury

W poście wcześniejszym dokonaliśmy wprowadzenia do coraz bardziej popularnej medycyny dalekiego wschodu jaką jest akupresura oraz filozofii na której się opiera. Teraz postaramy się przytoczyć w bardziej szczegółowy mechanizm jej działania.

http://urodelka.pl/wp-content/uploads/2011/12/pl30.jpg

Leczenie akupresurą polega na uciskaniu ściśle określonych punktów powłok ciała usytuowanych na kanałach energetycznych i pobudzaniu zakończeń nerwowych ( receptorów ) znajdujących się w tych punktach.

Powstałe impulsy biegną dośrodkowymi drogami nerwowymi do ośrodkowego układu nerwowego dochodząc do kory mózgowej, a stamtąd biegną drogami nerwowymi ośrodkowymi do narządów ciała i na drodze odruchowej doprowadzają do zmniejszania bólu i poprawy ich czynności.

Jest to stanowisko medycyny europejskiej, natomiast tradycyjna medycyna chińska, uważa, że akupresura wykonana w punktach stymulujących ( wzmacniających ) otwiera kanały energetyczne, uaktywnia energię Qi i przyśpiesza jej krążenie w meridianach. Tego rodzaju zabieg zapewnia dopływ energii Qi do narządu i tkanek chorego i umożliwia przywrócenie prawidłowej funkcji.

Zabieg akupresury wykonany w punktach uspokajających ( redukujących, wyciszających ) zmniejsza aktywność energii Qi w kanałach z nimi związanych, osłabia dopływ jej do narządu chorego i wpływa uspokajająco na jego czynności. Uciskanie punktów redukujących zmniejsza i wycisza ból w narządach i tkankach chorych.

Akupresura punktów stymulujących na kanałach o osobnej aktywności oraz punktów uspokajających
( redukujących ) na kanałach nadmiernie aktywnych przywraca zakłóconą równowagę sił Ying i Yang w ustroju pacjenta.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger