piątek, 6 czerwca 2014

Możliwe odczyny po zabiegach akupresury

Każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko, często niepożądane skutki lub efekty zdrowotne. Musimy się z nimi liczyć i umieć odpowiednie interpretować objawy wpływu naszych zabiegów na zdrowie naszych pacjentów.

Prawidłowo wykonany zabieg akupresury jest zwykle dobrze znoszony przez pacjenta. Po takim zabiegu pacjent jest odprężony, rozluźniony i odświeżony. Często pacjent zgłasza stan lekkiego i przyjemnego oszołomienia oraz poprawę nastroju.

Niekiedy jednak zdarza się, że pacjent skarży się na przelotne uczucie zmęczenia, na ucisk w obrębie czaszki, a także na ból głowy. Tego typu reakcje pacjenta można wytłumaczyć krótkotrwałą intoksynacją produktami przemiany materii, które zostały wypłukane z tkanek poprzez energię Qi, która pod wpływem akupresury krąży kanałami bardziej dynamiczniej aniżeli poprzednio.

Wyżej opisane odczyny są na ogół krótkotrwałe i nie zakłócają stanu ogólnego pacjenta więc należy je postrzegać jako zjawiska pozytywne, świadczące o skuteczności przeprowadzanego zabiegu.

Należy jednak zauważyć, że istnieją pacjenci, którzy czują się nieszczególnie po przeprowadzonych zabiega akupresury. Jeżeli niepożądane odczyny utrzymują się dłużej i pojawiają się po każdym zabiegu należy przerwać leczenie przy użyciu akupresury i z niej zrezygnować.

 http://i.wpimg.pl/r,id,d142NDg7dV5odHRwOi8vaS53cC5wbC9hL2YvanBlZy8zMjc5Ni9kdXplLmpwZWc7cV4wLjg7Y150cnVlO3RecG5nO3NeaG9yb3Nrb3AyO2Z0XjE=.png

"Uwaga! Niniejszy materiał oraz niektóre ilustracje pochodzą z książki "Akupresura w pospolitych dolegliwościach". Wszelkie prawa autorskie należą do autorów tej książki tj. Chris Jarmey oraz John Tindall."

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger