sobota, 21 czerwca 2014

Na czym polega terapia kwiatowa doktora Bacha?

Aby zobrazować zasadę działania tej terapii, należy posłużyć się przykładem "peeling off the onion" (obieranie cebulki), podanym przez jej twórcę - brytyjskiego lekarza Edwarda Bacha (1886-1936). 

Doktor Bach porównał osobowość człowieka do małej cebulki. U człowieka, już od najmłodszych lat narażonego na różne czynniki zewnętrzne, mogą powstać najprzeróżniejsze przeszkadzające emocje, przypominające warstwy w cebuli. 

Stają się one coraz liczniejsze i grubsze - odgraniczają osobę od jej prawdziwej natury - esencji. Celem terapii jest zatem rozpuszczenie (uzdrowienie) każdej z tych warstw. 

W praktyce wygląda to zazwyczaj w ten sposób, że osoba przychodzi do gabinetu w stanie ogólnego pomieszania. Cierpi z powodu różnych stanów psychicznych, którym towarzyszą niejednokrotnie dolegliwości fizyczne.

Pierwszym krokiem w terapii jest to, aby klient uświadomił sobie co naprawdę przeżywa i dlaczego. W wielu przypadkach osoby te nie są w stanie określić dokładnie jak się czują, ani nazwać swoich emocji. Dzięki pomocy doświadczonego terapeuty uczą się rozpoznawać przeżywane stany psychiczne i rozpoczynają pracę nad nimi. 

Jako narzędzie terapeutyczne wykorzystuje się tutaj esencje pozyskiwane metodami homeopatycznymi z dziko (lub pół-dziko) rosnących kwiatów. Pomagają one osobie zrównoważyć wszelkie emocje. 

W trakcie terapii, osoba staje się coraz bardziej świadoma tego co przeżywa i dlaczego. Może lepiej zrozumieć swoją psychikę i poznać tendencyjne zachowania wyłaniające się w trudnych sytuacjach oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

http://wallpaperscraft.com/download/cream_candles_flowers_green_therapy_11044/2048x1152

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger