środa, 18 czerwca 2014

Podstawowe techniki akupresury

Postaramy się tutaj pokrótce opisać trzy najważniejsze i podstawowe techniki akupresury oraz sposoby ich stosowania.

Technika rozpraszająca akupresury.

Zabieg taki wykonuje się stosując ruchy okrężne opuszką palca wskazującego wychodząc z punktu akupresury i stopniowo oddalając się od tego punktu na odległość 3 cm.


Technika wzmacniająca.

U osób z bólami mięśni powstałymi pod wpływem zimnego wiatru i wilgoci za miast ucisków możemy zastosować nagrzewanie powłok ciała pałeczką ( cagarem ) sporządzoną ze specjalnie spreparowanej mieszanki ziół chińskich ( Arthemisium moxae ), którą zapala się i trzyma w odległości 2 cm od powierzchni ciała aż do momentu wystąpienia uczucia przyjemnego ciepła. Po kilku sekundach można zabieg ponowić i kontynuować z krótkimi przerwami przez pare minut.

Zabieg akupresury wzmacniającej.

Polega na stosowaniu ciągłego ucisku kciukiem lub palcem wskazującym ustawionym prostopadle do skóry we właściwym miejscu. Ucisk taki wykonuje się przez parę sekund, a po krótkiej przerwie ponawia się go kilka razy. Ucisk taki zazwyczaj wykonuje się opuszką palca a niekiedy paznokciem, nadgarstkiem, łokciem a nawet kolanem.

"Uwaga! Niniejszy materiał oraz niektóre ilustracje pochodzą z książki "Akupresura w pospolitych dolegliwościach". Wszelkie prawa autorskie należą do autorów tej książki tj. Chris Jarmey oraz John Tindall."

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger