piątek, 6 czerwca 2014

Wstępne uwagi dotyczące leczenia akupresurą

Wcześniej omawialiśmy filozofię i mechanizmy działania akupresury. W dzisiejszym poście postaramy się zwrócić uwagę na kilka niebezpieczeństw wynikających ze złego leczenia akupresurą, gdyż takie zagrożenia w każdej medycynie istnieją.

Osoba zainteresowana tą metodą leczenia powinna respektować punkt widzenia specjalistów chińskich, którzy przyczynę choroby upatrują w zachwianiu równowagi sił Ying i Yang, w zamknięciu się jednego lub paru kanałów energetycznych i zakłócenia krążenia energii Qi, w wyniku którego nie dociera ona do któregoś z narządów lub tkanek i doprowadza do zakłócenia ich czynność początkowo w stopniu nieznacznym, a po pewnym czasie do zdecydowanej dysfunkcji.

Dlatego też ambicją adepta akupresury powinna być próba przywrócenia w jak najkrótszym czasie prawidłowych stosunków energetycznych w ustroju pacjenta, to jest wykonanie takiego zabiegu własnymi palcami, aby otworzyć zamknięte kanały energetyczne, przywrócić prawidłowe krążenie energii Qi i doprowadzić do zrównoważenia sił Ying i Yang. Chodzi tutaj o zgaszenie pożaru w samym zarodku. Jest to postępowanie zapobiegawcze, prewencyjne oraz profilaktyczne.

Niestety w praktyce bywa często inaczej i musimy interweniować u osób już z wyraźnymi objawami klinicznymi. Nie sposób bowiem odmówić pomocy osobie zaprzyjaźnionej lub bliskiej, która uskarża się na silne bóle głowy lub mięśniobóle karku.

Uśmierzenie bólu już zadeklarowanego nie jest zadaniem łatwym, jednak po należytym opanowaniu podstaw teoretycznych i nabyciu podstawowych umiejętności praktycznych jest ono wykonalne. Zdobytą wiedzę i praktyczne umiejętności możemy wykorzystać z pożytkiem pomagając bliskim będącym w potrzebie.
http://cdn22.poradnikzdrowie.smcloud.net/t/image/t/40898/image/BOL-GLOWY_3273119.jpg

"Uwaga! Niniejszy materiał oraz niektóre ilustracje pochodzą z książki "Akupresura w pospolitych dolegliwościach". Wszelkie prawa autorskie należą do autorów tej książki tj. Chris Jarmey oraz John Tindall."

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger