sobota, 13 grudnia 2014

Muchomor pospolity czerwony zwany inaczej Soma

Dzisiejszy wpis będzie bardzo kontrowersyjny. Na samym początku chcielibyśmy prosić abyście nie próbowali tego sami w domu ani poza domem... tutaj chodzi o Wasze życie...

Zainteresowaliśmy się muchomorem całkiem przypadkiem. Sami nie wiedzieliśmy, że oprócz tego, że jest ogromnie trujący i toksyczny dla naszego organizmu oraz wątroby czy nerek to posiada właściwości psychoaktywne, halucynogenne.

Jest obiektem badań naukowców głównie pod kątem jego silnych właściwości przeciwbólowych, uspokajających i psychoaktywnych które mogły by znaleźć zastosowanie w leczeniu niektórych chorób psychicznych oraz nerwic.

Na samym początku zanim przeczytacie i zagłębicie się w tajemne arkana tej zakazanej wiedzy to chcielibyśmy oświadczyć, że nie ponosimy, żadnej odpowiedzialności za szkody wyrządzone poprzez samodzielne dawkowanie i wykorzystywanie tej rośliny w celach leczniczych, odurzających, narkotycznych i wszelkich innych oraz nie poczuwamy się do żadnej odpowiedzialności za wyrządzone szkody zdrowotne lub utratę życia. Wszystko wykonują państwo na własną odpowiedzialność.

Z punktu widzenia historycznego grzyb ten znajdował szerokie zastosowanie od tysięcy lat w szamanistycznych rytuałach Syberyjskich plemion. Był obiektem kultu wielu plemion oraz stanowił rzekome połączenie pomiędzy człowiekiem a Bogiem.

Muchomora przygotowano w specjalnym rytuale, paląc go nad rozpalonym ogniskiem i opiekając, następnie zjadając co powodowało najpierw wystąpienie silnego zatrucia pokarmowego, nudności, potliwości a następnie halucynacji, senności, stanu ukojenia, efektu wyjścia z ciała. 

Wszystko to brzmi bardzo abstrakcyjnie natomiast również i w czasach współczesnych niektórzy fanatycy środków psychodelicznych nie zapomnieli o muchomorach. Są one nadal stosowane a efekty idealnie pasują do tych mitologicznych.

Po tak długim wstępie czas na grafikę podsumowującą :) Mamy nadzieję, że odpowiedzialnie podejdziecie do tematu.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger