piątek, 16 stycznia 2015

Himalaya Herbals - ziołowa pasta do zębów z naturalnym fluorem

Jak już zapewne wiecie flor jest trucizną. 

"Fluor w małych dawkach działa bakteriobójczo i rzeczywiście ogranicza ilość bakterii żerujących na osłabionych zębach, ale - uwaga - wcale nie powstrzymuje przyczyny próchnicy, którą jest najczęściej niedobór wapnia. Dodatkowo udowodniono, że ochronne działanie (niskich dawek) fluoru na zęby jest skuteczne maksymalnie do 20 roku życia, przy zębach stałych przestaje działać. Pierwszym objawem nagromadzenia fluoru jest fluoroza, czyli małe plamki na zębach, początkowo jaśniejsze od reszty zęba, potem plamki te mogą szarzeć czy stawać się ciemnobrązowe, a ząb kruszeje. Jeśli fluoru jest jeszcze więcej, zachodzą zmiany w kościach, które też stają się kruche, bo wypierany jest z nich wapń. Organizm szybciej się starzeje, zachodzą zmiany w układzie nerwowym - spadek ilorazu inteligencji, zwiększona drażliwość i depresyjność, zmniejszenie odporności, alergie, zmniejszenie wchłaniania magnezu. O ile zdrowy organizm dorosłego stara się jeszcze jakoś z tym walczyć, to dzieciom jest już trudniej". [1]

O negatywnym wpływie fluoru poczytacie więcej TUTAJ

Całe szczęście mamy wybór i możemy wybrać pastę, która nie będzie zawierać fluoru  i nie będzie mieć ujemnego wpływu na nasze zdrowie. My taka pastę wybraliśmy.
Jest to pasta do zębów z firmy Himalaya Herbals. 
Być może nie każdego ta pasta zadowoli, ale na pewno jest o niebo lepsza od tych past z fluorem.


Czym zachwyciła Nas ta pasta?


Składem: Aqua, Glycerin, Hydrated Silica, Sodium Lauryl Sulfate, Titanium Dioxide, Flavour, Xanthan Gum, Sodium Saccharin, Menthol, Punica Grantum Extract, Calcium Fluoride, Sodium Benzoate, Sodium Sulfate, Zanthoxylum Alatum Extract, Acacia Arabica Bark Extract, Embella Ribes Fruit Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Vitex Negundo Leaf Extract, Thymol, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, terminalia Chebula Fruit Extract, Terminalia Bellerica Fruit Extract, Emblica Officinalis Fruit Extract.

Przede wszystkim tym, że w swoim składzie ma naturalny fluor, inaczej mówiąc fluorek wapnia, który uważany jest za substancję nietoksyczną, ponieważ słabo rozpuszcza się w wodzie lub wcale.

Niestety w swoim składzie zawiera szkodliwy SLS(Sodium Lauryl Sulfate), który podany jest na trzecim miejscu i jest go całkiem dużo. Może kumulować się organizmie i powodować poważne podrażnienia.

Pasta przeznaczona jest dla osób uskarżających się na obrzęki, krwawienie dziąseł, nadwrażliwość zębów, nieświeży oddech. Trzeba stwierdzić, że ta pasta doskonale wywiązuje się ze swoich obietnic, dodatkowo ma ziołowy, intensywny smak. 

Himalaya Herbals różni się od pozostałych past dostępnych w drogeriach tym, że jest dość gęsta, ale za to dobrze się pieni, stad na szczoteczkę trzeba nakładać jej mniej niż zwykle. 

Może i ta pasta nie zachęca do kupienia, bo nie ma zbyt ładnego opakowania, ani wyglądu, ale na pewno ma dobroczynne działanie, dużo lepszego od past drogeryjnych.

Co ważne produkt nie był testowany na zwierzętach.

Pastę kupiliśmy w aptece za 9,99 zł, ale można ją także dostać w drogerii Rossmann. W naszej akurat jej nie było.

Jaka pasta do zębów jest Waszym ulubieńcem?[1] Źródło: www.kroliczekdoswiadczalny.pl/2013/12/fluor-terror-jak-pasta-do-zebow-robi-z.html

2 komentarze :

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger