sobota, 18 kwietnia 2015

Lukrecja

Znalazła zastosowanie w kosmetyce i lecznictwie. Sprawdźcie jakie właściwości posiada lukrecja. Warto także zwrócić uwagę na przeciwwskazania.  
Przeciwwskazania: 


* Lukrecji nie można stosować przy chorobie wątroby połączonej z zastojem żółci, marskości wątroby, nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach równowagi wodnoelektrolitowej (np. hipokaliemii), niewydolności nerek.
* Lukrecji nie należy stosować w ciąży i podczas karmienia piersią.
* Produktów na bazie tego zioła nie należy podawać dzieciom do 4. roku życia.
* Osoby zmagające się z chorobami przewlekłymi i zażywające regularnie leki, przed spożyciem zioła powinny skonsultować się z lekarzem. Warto wiedzieć, że lukrecji nie powinno się łączyć z lekami moczopędnymi, antyarytmicznymi i sterydowymi.
* Produktów zawierających lukrecję nie należy spożywać dłużej niż 4 tygodnie. Zbyt długie lub zbyt częste ich spożywanie może doprowadzić do arytmii serca, zatrzymania płynów lub podwyższenia ciśnienia.
* Dodatkowo lukrecja może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, obniżając znacznie poziom potasu (może to doprowadzić do hipokaliemii).Źródło:

* http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/lukrecja-wlasciwosci-zastosowanie-lukrecji-w-lecznictwie-i-kosmetyce_38065.html

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger