niedziela, 5 lipca 2015

Spacer po ogrodach Kapias

Aktualny weekend obdarzył Nas wspaniałą i gorącą pogodą. Przedpołudnie spędziliśmy aktywnie na odkrytym basenie w Strumieniu, natomiast po południu zapragnęliśmy wybrać się na wycieczkę do ogrodów Kapias w Goczałkowicach Zdroju.

Ogrody Kapias to ogromny kompleks florystyczny zapoczątkowany przez państwo Kapiasów i udostępnione publicznie dla ludzi. Na tej dość sporej powierzchni znajdują się różne rodzaje ogrodów. Każdy ogród charakteryzuje się czymś ciekawym i unikatowym. Oprócz tego całość domknięta jest poprzez rozmieszczenie najbardziej pospolitych przedmiotów takich jak garnki, butelki czy jaskrawo pomalowane stare meble co nadaje temu miejscu wyjątkowego klimatu. Każdy gatunek roślin, które występuje w tym miejscu jest dokładnie opisany.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Nowych Ogrodów Kapias, kierując się ścieżką od początku do samego końca. Chodzenia i szlaków jest dość sporo. Oprócz nowych ogrodów są również Stare Ogrody. Na dzień dobry fajny cytat "Pamiętajcie o ogrodach" słynnego piosenkarza Jonasza Kofty, który śpiewał razem z Grechutą.

Jeśli wytrwaliście do końca tego wpisu to wielkie gratulacje :)

Zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca samemu. Więcej informacji możecie uzyskać tutaj:http://www.kapias.pl/. Wstęp jest bezpłatny.


*Wszystkie powyższe zdjęcia są własnością ZdrowoNaturalnie.pl . Wszelkie próby kopiowania i rozpowszechnia zabronione!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger