środa, 23 września 2015

Buk zwyczajny

Każdy z Nas widział spotkał kiedyś buka. Jest to bardzo pospolite drzewo rosnące praktycznie w całej Polsce. Ale czy wiedzieliście, że posiada on wiele cennych substancji leczniczych które cenione są w medycynie naturalnej oraz ziołolecznictwie? Postaraliśmy się zebrać kilka najbardziej cennych zastosowania i zestawić je dla Was na tej grafice.

Surowcem leczniczym wykorzystywanym w przypadku tej rośliny jest liść, młode pączki oraz orzechy które najpierw muszą zostać poddane obróbce termicznej aby pozbawić ich faginy, substancji narkotycznej.Napar z liści bukowych
2 łyżki liści lub gałązek zalać 2 szklankami wrzącej wody. Odstawić na 20 minut a następnie przecedzić. Pić 3 do 4 razy dziennie po jednej szklance. Dzieci ważące 10 kg - 28 ml, 15 kg - 42 ml, 24 kg - 68 ml, 32 kg -90 ml, 54 kg - 154 ml, 3-4 razy dz.

Nalewka bukowa
Pół szklanki liści zalać 400 ml wódki. Następnie macerować poprzez okres 14 dni. Ostatecznie przefiltrować. Zażywać 3 razy dziennie po 1-2 łyżeczki lub stosować zewnętrznie.

Odwar z orzeszków bukowych 
Posiada cenioną wartość smakową która jest bardzo zbliżona do standardowej kawy. Przygotowanie: 2 łyżki zmielonych bukwi zalać 2 szklankami wody. Następnie gotować poprzez 10 minut. Odstawić na 20 minut. Przecedzić i  posłodzić dla smaku. Pić po śniadaniu lub kolacji 1 szkl. kawy bukowej. Odwar z bukwi, ale gorzki leczy znakomicie biegunkę, niestrawność i nieżyt jelit.

Kawa bukowo-zbóżowa: żyto, pszenicę i jęczmień oraz korzeń podróżnika cykorii w równych częściach wymieszać i wysypać na czystą patelnię (lub blachę); uprażyć na kolor brązowy; zmielić w
młynku do kawy; dodać trochę wanilii, cynamonu i gałki muszkatołowej; przechowywać w szczelnym opakowaniu. 2 łyżki pysznej kawy bukowo-zbożowej zalać 200-300 ml wrzącej wody; gotować 3 minuty; odstawić na 5 minut; przecedzić; osłodzić do smaku. Warto pić z mlekiem i miodem przed snem.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger