poniedziałek, 28 września 2015

Cykoria podróżnik

Cykoria to niby znana lecz zapomniana przez świat i ludzi roślina. Gdybyśmy nie rozmawiali sobie tutaj o ziołolecznictwie to pewnie nie jeden z Was powiedział by, że cykoria kojarzy się Wam z kawą z cykorią... To prawda. Okazuje się jednak, że posiada ona kilka ciekawych zastosowań oraz sporo substancji odżywczych, soli mineralnych oraz witam które są dla Nas bardzo potrzebne.

Napar z ziela
Wsypać 2 łyżki ziela lub korzenia do garnka i zalać 400 ml wrzącej wody. Odstawić na 20 minut a później przecedzić. Dawkować jak napar z kwiatów.

Odwar z korzenia 
Należy 2 łyżki korzenia zalać 400 ml wody. Gotować 5 minut i odstawić na 20 minut. Później przecedzić. Dawkować jak napar z kwiatów.

Intrakt cykoriowy
Pół szklanki świeżego, zmielonego korzenia lub ziela zalać 400 ml gorącej wódki. Wytrawiać 10 dni a następnie prze filtrować. Zażywać 3 razy dz. po 15 ml lub stosować zewnętrznie.

Nalewka cykoriowa 
Pół szklanki suszu zalać 400 ml wódki. Następnie macerować 14 dni. Później przefiltrować. Zażywać 3 razy dziennie po 15 ml.

Alkoholmel Cichorii wzmacniający i uspokajający (reguluje też ciśnienie krwi i wzmacnia serce): Do 100 ml intraktu lub nalewki wlać 100 ml miodu. Wymieszać. Zażywać 3 razy dz. po 1 łyżce. Dzieciom podawać 1-2 łyżeczki.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger