niedziela, 22 listopada 2015

Agronauti - Jason - Pianka myjąca do mycia całego ciała

Witajcie serdecznie. Dzisiejsza recenzja dotyczyć będzie produktu włoskiej firmy Agronauti. Nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji recenzować produktów tej marki i za pewno nie jest ona Wam znana. Gdyby nie internet nie bylibyśmy w stanie do niej dotrzeć. Produkt, który od nich otrzymaliśmy to "Agronauti - JASON - Body Cleanser - REGENERATING EFFECT - FOCUS ON DAMAGES FROM CARCAREOUS SALTS AND HEAVY METALS - GLUTEN FREE". Przekładając na polski to oferuje Nam efekt regeneracyjny, skupia się na likwidacji uszkodzeń spowodowanych przez morskie wapienne sole i metale ciężkie, nie zawiera glutenu. Więcej o firmie możecie dowiedzieć się tutaj na AGRONAUTICOSMETICS.COM a informację o samym produkcie dostępne są tutaj http://www.agronauticosmetics.com/en/shop/18-jason-body-cleanser. Należy również wspomnieć tutaj, że firma oferuje tylko i wyłącznie naturalne kosmetyki wegańskie. Bez surowców pochodzenia zwierzęcego.


JASON BODY CLEANER to produkt bardzo specyficzny. Dedykowany jest dla osób, które przebywają często poza domem i mają styczność z wieloma szkodliwymi czynnikami środowiska takimi, jak: metale ciężkie, rakotwórcze sole, substancje toksyczne, a nawet wolne rodniki, które staramy się neutralizować. 

Produkt przeznaczony jest do pielęgnacji skóry całego ciała w tym twarzy, oczywiście należy unikać kontaktu z oczam, aby uniknąć nieprzyjemnego szczypania. Zalecany jest do stosowania po wyjściu z morskich kąpieli, aby z łatwością usunąć sole które osadzają się na powierzchni naszej skóry. Niewielką ilość produktu należy nałożyć na skórę oraz delikatnie masować, następnie dokładnie spłukać wodą.

Jeśli chodzi o skład produktu to został on podany przez producenta i jasno wypunktowany z tyłu opakowania:


Jak zapewnia producent specyfik ten nie zawiera żadnych olejów mineralnych, produktów ropnych, silikonów, parabenów, ethanoli, PEG, SLS, ftalenów, barwników syntetycznych, glutenu, pszenicy, natomiast zawiera naturalne substancje zapachowe.

Cała tajemnica skuteczności tego preparatu opiera się na zastosowaniu kwasu fitynowego oraz glukonianu sodu.  Obie substancje wykazują silne właściwości oczyszczające i myjące. Łączą się one z metalami ciężkimi oraz toksycznymi substancjami a nawet smogiem a następnie pozwalają na swobodne pozbycie się ich z powierzchni Naszej skóry.Dodatkowo zastosowano tutaj odżywczy żeń-szeń, któego zadaniem jest nadanie skóry świeżości po każdym zastosowaniu preparatu. Cała nuta zapachowa oparta jest na ładnie pachnącej cytrynie.

Sam kwas fitynowy należy do grupy specyficznych związków powszechnie występujących w naturze między innymi w nasionach roślin strączkowych czy ziarnach zbóż i orzechach. Niestety, ma on również swoje minusy, gdyż powoduje blokowanie wchłaniania niektórych minerałów takich, jak: magnez, cynk czy żelazo.

Natomiast glukonianu sodu to jedna z substancji, która pełni rolę rozpuszczalnika. Jest substancją szkodliwą natomiast powinna być unikana przez osoby cierpiące na choroby układu sercowo-naczyniowego gdyż podnosi ciśnienie krwi. W organizmie rozkłada się do glukozy. Natomiast w tym przypadku zastosowanie spożywcze nas nie interesuje.

Sam kosmetyk zamknięty jest w bardzo ładnej, białej, plastikowej butelce z ciekawymi, kolorowymi grafikami. Ogólnie wszystkie produkty firmy AGRONAUTI COSMETICS mają bardzo ciekawe opakowania i możecie znaleźć je tutaj http://www.agronauticosmetics.com/en/12-shop. Specyfik sprzedawany jest w opakowaniu o pojemności 200 ml w cenie około 20 Euro  prawie 100 zł). Cena jest dość wysoka jak na Nasze polskie realia. Butelka posiada wygodny dozownik z pompką pozwalający na oszczędne aplikowanie preparatu.


Preparat jest bardzo wydajny, aplikuje się go w formie pianki, która bardzo dobrze się rozsmarowuje i szybko wnika. Nie jest tłusta, nie podrażnia i nie pozostawia żadnych filtrów. Osobiście stosowaliśmy ten preparat do mycia ciała po przydomowych pracach i kontakcie z brudem z otoczenia. Nie mieliśmy niestety okazji wytestować go po kąpielach morskich.

Z Naszej strony jak najbardziej piątką dla tego kosmetyku ze względu na zastosowanie wysokiej jakości naturalnych składników myjących do produkcji tego kosmetyku. Producent wyeliminował również szkodliwe substancje kosmetyczne takie jak triclosan.

Jeśli masz styczność ze szkodliwymi czynnikami w swojej codziennej pracy i zainteresował Cię ten produkt to możesz zakupić go dokładnie tutaj na stronie producenta http://www.agronauticosmetics.com/en/shop/18-jason-body-cleanser . Firma niestety nie sprzedaje swoich produktów na terenie Polski, ale może w przyszłości się to zmieni :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger